OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXXIII  Niedziela Zwykła

 1. 13. 11. 2022 r.

 

 1. Nabożeństwa wypominkowe w naszym Sanktuarium, codziennie po Mszy św. o g. 7:00, przy Ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej.
 2. W przyszłą niedzielę uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego. Również za tydzień po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Członków Rycerstwa Niepokalanej.
 3. Z kalendarza liturgicznego: w tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie świętych męczenników Mikołaja Tavelica i Towarzyszy, we czwartek Święto św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy i patronki FZŚ, w piątek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, w sobotę wspomnienie bł. Salomei, dziewicy.
 4. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, po Mszy Św. o godz. 11, w sali terapeutycznej przy zakrystii, będzie można spotkać się z Anetą Mróz-Kuźniak – doradcą życia rodzinnego, mediatorem rodzinnym, socjoterapeutką – na co dzień pracującą z młodzieżą w ośrodku stacjonarnym w Przemyślu. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia są dostępne na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.
 5. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci i rodziców naszej parafii na spotkanie grupy misyjnej do klasztoru na godz. 15.00. Chcemy w tym roku zainaugurować grupę spierającą nasze misje franciszkańskie.
 6. Zakończyliśmy prace konserwatorskie przy wyposażeniu kaplicy Kajfasza, a także przy ogrodzeniu kaplicy w Leszczynach. Bóg zapłać za ofiary na ten cel składane do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Wszystkich ofiarodawców polecamy opiece Matki Bożej Kalwaryjskiej.
 7. Przy grobie Ojca Wenantego można nabyć materiały związane ze Sługą Bożym. Prosimy także o pisemne zgłaszanie świadectw i łask za wstawiennictwem Ojca Wenantego Katarzyńca
 8. W związku ze zbliżającą się zimą zwracamy się do naszych Parafian i wszystkich wiernych z prośbą o pomoc finansową przeznaczoną na ogrzewanie kościoła.
 9. Zapraszamy do skorzystania z oferty sklepiku z pamiątkami związanymi z  sanktuarium kalwaryjskim. W Domu Pielgrzyma (po sumie) jest również czynny bufet z ciepłymi posiłkami. Korzystając z naszych punktów wspieracie rozwój tego miejsca.
 10. Wraz z Biurem Matteo z Rzeszowa organizujemy w dniach 28 stycznia – 04 lutego 2023 r. pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Koszt pielgrzymki wynosi 2000 zł + 450 $ oraz 150 $ opłaty turystyczne. Wylot czarterowy planowany jest z Krakowa. Zapewniona jest również opieka duchowa. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: matteotravel.pl. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie naszego sanktuarium oraz pod numerem telefonu 532 096 902 (o.Edward)
 11. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne.

Niech Dobry Bóg nam błogosławi przez wstawiennictwo Matki Bożej Kalwaryjskiej…  

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.