W szkole świętego Franciszka

Zapraszamy na cykl weekendowych rekolekcji poświęconych różnym aspektom duchowości chrześcijańskiej. Każde spotkanie dotyczyć będzie jednego tematu, który chcemy zgłębiać od strony teoretycznej, ale również poznać konkretne narzędzia i wskazówki przydatne w naszym osobistym przeżywaniu wiary. Inspiracji będziemy szukać w Słowie Bożym i u św. Franciszka z Asyżu.

Propozycja skierowana jest do osób pełnoletnich – zarówno duchownych jak i świeckich.
W programie oprócz konferencji m.in. wspólna Eucharystia, możliwość spowiedzi lub rozmowy z kapłanem oraz adoracji Najświętszego Sakramentu.

Weekendy z ojcem Wenantym

To cykl weekendowych rekolekcji w milczeniu, w czasie których duchowym przewodnikiem jest co raz bardziej znany w Polsce i nie tylko Czcigodny Sługa Boży o. Wenanty Katarzyniec. W programie m.in. osobiste doświadczenie ciszy i milczenia (bez telefonów, laptopów, tabletów), całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu, wyjście na „pustynię” ze Słowem Bożym, wspólna Eucharystia, konferencje, Droga Krzyżowa na Dróżkach Kalwaryjskich.

„Weekend w milczeniu…” przeznaczony jest dla wszystkich, czyli dla osób świeckich, duchownych czy osób konsekrowanych. Propozycja skierowana jest do osób pełnoletnich – zarówno duchownych jak i świeckich.

Garść informacji:

 • początek: piątek 7 czerwca, godz. 18.00;
 • zakończenie: niedziela 9 czerwca, ok. godz. 13.00;
 • zakwaterowanie: pojedynczo lub w pokojach dwu- i trzyosobowych z łazienkami;
 • zapisy na adres: wenanty.katarzyniec@gmail.com. W zgłoszeniu proszę podać formę rekolekcji i datę (w tym wypadku: Weekend w milczeniu z ojcem Wenantym, 7–9 VI), imię, nazwisko, miejscowość i numer telefonu. Zgłoszenie będzie potwierdzone wiadomością zwrotną;
 • należy zabrać Pismo Św. i coś do notowania.
 • koszt: 300 zł;
 • prowadzący: o. Edward Staniukiewicz.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 532 076 902.

Lectio Divina

Rekolekcje Lectio Divina oparte są na wielowiekowej tradycji modlitwy Słowem Bożym. Dynamika rekolekcji opiera się na czterech etapach modlitwy Słowem Bożym:

 • lectio (czytanie)
 • meditatio (medytacja)
 • oratio (modlitwa)
 • contemplatio (kontemplacja), które stanowią cztery główne momenty rekolekcyjnego dnia.

Rekolekcje skierowane są do osób pełnoletnich, duchownych i świeckich, które pragną odnawiać swoje życie w świetle Słowa Bożego. Trwają osiem dni i przeżywane są w klimacie pustyni, w pełnym milczeniu z indywidualnym prowadzeniem przez kierownika duchowego.

etap: I „Uwierzyć Jezusowi” – rekolekcje ze św. Markiem
etap: II „Powierzyć się Jezusowi” – rekolekcje ze św. Mateuszem
etap: III „Pogłębić wiarę w Jezusa” – rekolekcje ze św. Łukaszem
etap: IV „Trwać w Jezusie” – rekolekcje ze św. Janem

Indywidualne dni skupienia

Oprócz organizowanych sesji rekolekcyjnych, w ciągu całego roku istnieje możliwość indywidualnego przeżycia dni skupienia (w wybranym przez siebie terminie). Jeśli zatem szukasz wyciszenia, spokoju, odpoczynku, rozmowy z kapłanem, przestrzeni na osobistą modlitwę, kontemplację, adorację, zadzwoń781 985 289.

Wolontariat

Wolontariat w Kalwarii Pacławskiej to dobrowolne zaangażowanie na rzecz sanktuarium i pielgrzymów przybywających na to miejsce.

 • Ta propozycja skierowana jest do tych wszystkim, którzy w zamian za darmowy nocleg i wyżywienie chcieliby służyć, temu miejscu różnego rodzaju pracą. Ponadto jest to czas modlitwy, formacji i duchowego rozeznawania.
 • Zapraszamy do zaangażowania się zwłaszcza mężczyzn.
 • Oprócz podanych na stronie zorganizowanych terminów wolontariatu, istnieje możliwość podjęcia wolontariatu w innych terminach.

Prosimy o kontakt na adres e-mail: lectiodivina321@gmail.com, podając imię i nazwisko oraz numer telefonu.

Prowadzący rekolekcje

Poniżej prezentujemy braci prowadzących oferowane przez nas rekolekcje:

Kapłan, franciszkanin, ukończył studia doktorskie w zakresie teologii duchowości (franciszkanizmu).

Galeria zdjęć