XXXII Niedziela Zwykła

06. 11. 2022 r.

 1. Wypominki kalwaryjskie można składać w zakrystii, kartki do wypisania imion naszych zmarłych znajdują się w kościele. Tą formą modlitwy za zmarłych otaczamy ich podczas nabożeństwa wypominkowego po każdej Eucharystii o godz. 7:00.
 2. Przypominamy, że do 8 listopada można zyskać odpust zupełny, który można ofiarować za zmarłych w pozostałych dniach listopadach zyskujemy odpust cząstkowy. Warunkiem jest wyzbycie przywiązania się do grzechów (nawet lekkich), stan łaski uświęcającej, pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie tam: „Ojcze nasz…”, „Wierzę w Boga…”, i dowolnej modlitwy w intencjach Ojca św. oraz za zmarłych. Jako wspólnota franciszkańska będziemy wspólnie odmawiać różaniec na cmentarzu o godz. 18:00.
 3. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych po Mszy. św. o godz. 8.00, a po Mszy św. o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie.
 4. W związku ze zbliżającą się zimą zwracamy się do naszych Parafian i wszystkich wiernych z prośbą o pomoc finansową przeznaczoną na ogrzewanie kościoła.
 5. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, po Mszy Św. o godz. 11, w sali terapeutycznej przy zakrystii – będzie można spotkać się z Łukaszem Kowlaczykiem – terapeutą uzależnień, na co dzień pracującym z osobami z problemem alkoholowym w poradni w Przemyślu. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia, są dostępne na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i bezpłatnych konsultacji.
 6. Serdecznie dziękujemy za obecność i pomoc przy pracach porządkowych przy budynku po byłej szkole w Kalwarii Pacławskiej, które miały miejsce wczoraj. Chcemy, by w niedalekiej przyszłości mogło tam powstać centrum terapeutyczne dla okolicznej społeczności. Za poświęcony czas i okazane zainteresowanie niech Wam wynagrodzi Dobry Bóg
 7. 11 Listopada Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 11.00. A w sobotę 12 listopada zapraszamy do świetlicy w Nowosiółkach na godz. 16.00 na program patriotyczny.
 8. Przy grobie Ojca Wenantego można nabyć materiały związane ze Sługą Bożym. Prosimy także o pisemne zgłaszanie świadectw i łask za wstawiennictwem Ojca Wenantego Katarzyńca.
 9. Wraz z Biurem Matteo z Rzeszowa organizujemy w dniach 28 stycznia – 04 lutego 2023 r. pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Koszt pielgrzymki wynosi 2000 zł + 450 $ oraz 150 $ opłaty turystyczne. Wylot czarterowy planowany jest z Krakowa. Zapewniona jest również opieka duchowa. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: matteotravel.pl. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie naszego sanktuarium oraz pod numerem telefonu 532 096 902 (o.Edward).
 10. Zachęcamy do skorzystania z oferty rekolekcji. Więcej informacji na temat rekolekcji i weekendów można odnaleźć na tablicy umieszczonej na murze po prawej stronie placu kościelnego oraz na ulotkach rozłożonych w Bazylice i w Domu Pielgrzymaoraz na stronie internetowej sanktuarium.
 11. Bóg zapłać za ofiary przeznaczone na cele remontowe składane do skarbony. Przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Wszystkich ofiarodawców polecamy opiece Matki Bożej Kalwaryjskiej
 12. W sobotę (21 I) i niedzielę stycznia (22 I) odbędzie się VIII Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek. Zapraszamy do udziału. Regulamin festiwalu zamieszczony jest na stronie internetowej Sanktuarium, Centrum Kulturalnego w Przemyślu oraz Podkarpackiego Stowarzyszenia Gospel Należy wypełnić kartę uczestnictwa i zgłosić na Festiwal pocztą elektroniczną do dnia 3 stycznia 2023 r, na adres e-mail: mfkipk@gmail.com
 13. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje Mszalne.

Niech Dobry Bóg nam błogosławi przez wstawiennictwo Matki Bożej Kalwaryjskiej…

 

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.