XXXI  Niedziela Zwykła

30.10.2022 r.

 1. Jutro kończymy nabożeństwa różańcowe. A od wtorku przechodzimy w Sanktuarium na zimowy czas sprawowania nabożeństw: w ciągu tygodnia będzie Msza św. tylko o g. 7:00, w niedziele o g. 8:00; 11:00 i 16:00, w Leszczynach o g. 9:30. Wieczorny różaniec o godz. 19.00, zasłonięcie obrazu Matki Bożej o godz. 19.30.
 2. We wtorek przeżywać będziemy UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Msze św. będą sprawowane o g.: 8:00; 11:00, 14:00 i 16.00, w Leszczynach o godz. 9.30. Po Mszy św. o g. 14:00 modlitwy żałobne na cmentarzu, za zmarłych.
 3. Wypominki kalwaryjskie można składać w zakrystii, kartki do wypisania imion naszych zmarłych znajdują się w kościele. Tą formą modlitwy za zmarłych otaczamy ich podczas nabożeństwa wypominkowego po każdej Eucharystii o godz. 7:00 w miesiącu listopadzie.
 4. We środę – 2 listopada – WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH – DZIEŃ ZADUSZNY. Msze św. o g.: 7:00, 11:00 i 17:00. Po Mszy św. o g. 11:00 modlitwy za zmarłych. Po Mszy o godzinie 17:00 Nieszpory za zmarłych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!
 5. Przypominamy, że od 1 do 8 listopada można zyskać odpust zupełny, który można ofiarować za zmarłych w pozostałych dniach listopadach zyskujemy odpust cząstkowy. Warunkiem jest wyzbycie przywiązania się do grzechów (nawet lekkich), stan łaski uświęcającej, pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie tam: „Ojcze nasz…”, „Wierzę w Boga…”, i dowolnej modlitwy w intencjach Ojca św. oraz za zmarłych. Jako wspólnota franciszkańska będziemy wspólnie odmawiać różaniec na cmentarzu o godz. 18:00.
 6. W pierwszy czwartek miesiąca poranna Msza św. również w int. Powołań i rychłą beatyfikację O Wenantego Katarzyńca, a po niej półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu
 7. W pierwszy piątek miesiąca kapłan odwiedzi chorych od godz. 10.00. Natomiast młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w I piątek o godz.16.00. W pierwszy piątek miesiąca msz św. po południu o godz. 17.00.
 8. Nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca rozpoczniemy modlitwą różańcową  o godz. 11.00 po niej medytacja i o godz. 12.00 Msza św. Zapraszamy.
 1. Bóg zapłać za ofiary przeznaczone na cele remontowe składane do skarbony. Przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Wszystkich ofiarodawców polecamy opiece Matki Bożej Kalwaryjskiej
 2. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, po Mszach Św. o godz. 9 i 11, w sali terapeutycznej przy zakrystii, będzie można spotkać się z Agnieszką Łach – pedagogiem, resocjalizatorem, trenerem TUS. Na co dzień pracującą z dziećmi i młodzieżą autystyczną w Przemyślu. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia są dostępne na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.
 3. Kalwaryjski Ośrodek Pomocy w najbliższą sobotę (tj. 05.11) organizuje prace porządkowe placu przy budynku po byłej szkole w Kalwarii Pacławskiej. Chcemy, by w niedalekiej przyszłości mogło tam powstać centrum terapeutyczne dla okolicznej społeczności. Akcje rozpoczynamy o godzinie 9.30 rano. Zapewniamy sprzęt, ciepłe napoje oraz po pracy zapraszamy na „małe co nieco”. Wszystkich chętnych do pomocy prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny. Już teraz dziękujemy za Wasze zainteresowanie i wszelką okazaną pomoc. Do zobaczenia!!!
 4. W związku ze zbliżającą się zimą zwracamy się do naszych Parafian i wszystkich wiernych z prośbą o pomoc finansową przeznaczoną na ogrzewanie kościoła.
 5. Zapraszamy do skorzystania z oferty sklepiku z pamiątkami związanymi z  sanktuarium kalwaryjskim. W Domu Pielgrzyma jest również czynny bufet z ciepłymi posiłkami. Korzystając z naszych punktów wspierają Państwo rozwój tego miejsca.

14.         Wraz z Biurem Matteo z Rzeszowa organizujemy w dniach 28 stycznia – 04 lutego 2023 r. pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Koszt pielgrzymki wynosi 2000 zł + 450 $ oraz 150 $ opłaty turystyczne. Wylot czarterowy planowany jest z Krakowa. Zapewniona jest również opieka duchowa. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: matteotravel.pl. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie naszego sanktuarium oraz pod numerem telefonu 532 096 902 (o.Edward)

 1. Dom Pielgrzyma od 1 do 3 listopada będzie nieczynny.
 2. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje Mszalne.

Niech Dobry Bóg nam błogosławi przez wstawiennictwo Matki Bożej Kalwaryjskiej…

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.