26 NIEDZIELA ZWYKŁA

ROCZNICA POŚWIĘCENIA BAZYLIKI MNIEJSZEJ – ODPUST

25. 09. 2022 r.

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy uroczystość odpustową poświęcenia naszej Bazyliki Mniejszej, która nastąpiła 29 września 1776 r. W modlitwach pamiętajmy o Fundatorach i Dobrodziejach naszej świątyni, o Kapłanach i Braciach tutaj posługujących, o Parafianach, Pielgrzymach i wszystkich którzy przybywają modlić się do naszego Sanktuarium.

2. 28 września 2022 zapraszamy na poświęcenie i odsłonięcie tablicy upamiętniającej Funkcjonariuszy Policji państwowej więzionych i zamordowanych przez sowietów w 1940 r., Starszego Posterunkowego Edwarda Misińskiego z Nowosiółek i St. Post. Jana Jurystę z Pacławia. Uroczystość rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.00. Zapraszamy szczególnie parafian.

3. W najbliższą sobotę 1 października odbędzie się pielgrzymka Leśników Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie do Kalwarii Pacławskiej. W programie pielgrzymki m.in. Msza św. o godz. 9.00 oraz pokaz musztry orkiestry młodzieżowej na placu przed kościołem. Już teraz wszystkich zapraszamy.

4. Najbliższa sobota to również pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi rozpoczniemy o 15.30 procesją różańcową do kaplicy fatimskiej. O 17.30 medytacja jednej z tajemnic różańcowych, a o 18.00 Msza św z możliwością zawierzenia lub odnowienia swojego zawierzenia Maryi. W tym dniu różaniec w bazylice będzie tylko o 20.30.

5. W sobotę 1 października rozpoczynamy triduum przed uroczystością św. Franciszka. Zatem 1, 2 i 3 października o godz. 16.00 zapraszamy do sali konferencyjnej na konferencje poświęcone postaci Świętego z Asyżu i jego duchowości. O godz. 18.00 każdego dnia triduum Msza św. z okolicznościowym kazaniem. Konferencje wygłosi o. Tomasz z naszego klasztoru, który ukończył studia w Rzymie z zakresu duchowości franciszkańskiej.

6. „XXIII Podkarpacki sezon motocyklowy” zakończy się w niedzielę 2 października Mszą św. na galerii o 11.00. W trakcie tego spotkania przeprowadzimy akcję poboru krwi

7. W niedzielę 2 października po Eucharystii o godz. 9.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca. A po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwami o uzdrowienie.

8. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej – o godz. 19.00 „TRANSITUS” nabożeństwo upamiętniające błogosławioną śmierć św. Ojca Franciszka.

9. We wtorek 4 października Uroczystość Św. o. Franciszka z Asyżu. Msze św. z kazaniami 700; i 1800; w Leszczynach święto patronalne kaplicy – Msza o godz. 1600.

10. Z kalendarza liturgicznego: we wtorek wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera, we środę wspomnienie św. Wacława, męczennika, w czwartek święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, pamiętajmy w tym dniu o naszym solenizancie br. Rafale, polecamy Go waszym modlitwom, życząc Mu wszelkich łask Bożych i opieki Matki Bożej Kalwaryjskie oraz Patrona św. Rafała – Archanioła. W piątek wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła, w sobotę wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.

11. Prosimy rodziców z naszej parafii o zgłaszanie do zakrystii chętnych uczniów klas 6-8 szkoły podstawowej, którzy pragną przygotowywać się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Czas zapisów do końca września.

12. Przy grobie Ojca Wenantego można nabyć życiorys, obrazki, nowennę, kalendarze z Ojcem Wenantym na 2022 r. oraz inne opracowania. Uzyskany dochód przeznaczony jest na rozwój kultu Sługi Bożego. Prosimy także o pisemne zgłaszanie łask i świadectw za wstawiennictwem Ojca Wenantego Katarzyńca.

13. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, po Maszach Św. o godz. 9 i 11, w sali terapeutycznej przy zakrystii będzie można spotkać się z panią Ewą Radyk – prawnikiem i adwokatem kościelnym. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia, są dostępne na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła.

Zapraszamy do skorzystania z fachowych i bezpłatnych konsultacji.

14. Od października bieżącego roku pragniemy na szerszą skalę rozpocząć działalność rekolekcyjną w Kalwarii Pacławskiej. Więcej informacji na temat rekolekcji wspólnotowych i indywidualnych, weekendów można odnaleźć na tablicy umieszczonej na murze po prawej stronie placu kościelnego oraz na ulotkach rozłożonych w Bazylice i w Domu Pielgrzyma – ws. Powyższych informacji odwiedź także stronę internetową sanktuarium.

15. We czwartki września i października zapraszamy po Mszy św. o godz. 18.00 na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy. Adoracja potrwa do godz. 20.00. Skorzystajmy z tego czasu łaski, zawierzając Panu Jezusowi troski naszego codziennego życia.

16. Zapraszamy na archidiecezjalną Pielgrzymkę Róż Żywego Różańca, która odbędzie się w sobotę, 1 października 2022 r. w Przysietnicy k. Brzozowa. Wyjazd o 7.30 powrót ok. 16.00. Zapisy w zakrystii i u o. Włodzimierza.

Niech Dobry Bóg nam błogosławi przez wstawiennictwo Matki Bożej Kalwaryjskiej…

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.