26   NIEDZIELA   ZWYKŁA

 1. 10. 2023 r.

 

 1.  Przeżywamy uroczystość odpustową poświęcenia naszej Bazyliki Mniejszej, która nastąpiła 29 września 1776 r. W modlitwach  pamiętajmy o Fundatorach i Dobrodziejach naszej świątyni, o Kapłanach i Braciach tutaj posługujących, o  Parafianach, Pielgrzymach i wszystkich którzy przybywają modlić się do naszego Sanktuarium.
 2. „XXV Podkarpacki sezon motocyklowy” zakończy się dzisiaj Mszą św. o 11.00 pod przewodnictwem Ks. Piotra Lizakowskiego – Proboszcza par. Huta Różaniecka – motocyklisty. W trakcie tego spotkania przeprowadzimy akcję poboru krwi
 3. Po Eucharystii o godz. 9.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca. A po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwami o uzdrowienie.
 4. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy, będzie można spotkać się dzisiaj z Łukaszem Kowalczykiem – terapeutą uzależnień, na co dzień pracującym z osobami z problemem alkoholowym w poradni w Żurawicy. Dyżur w pomieszczeniu przy zakrystii rozpocznie się po Mszy Świętej o godzinie 9.00 i 11.00. W sprawie innych terminów porad prosimy o kontakt: : 500 561 301 lub mailowy: pomoc@kalwariapaclawska.pl Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do bezpłatnych konsultacji.
 5. We wtorek po Mszy św. wieczornej – o godz. 19.00 „TRANSITUS” nabożeństwo upamiętniające błogosławioną śmierć św. Ojca Franciszka.
 6. We środę 4 października Uroczystość Św. o. Franciszka z Asyżu. Msze św. z kazaniami 700; i 1800; w Leszczynach święto patronalne kaplicy – Msza o godz. 17
 7. W piątek kapłani nawiedzą chorych od godz. 10.00.
 8. W sobotę 7 października odpust Matki Bożej Różańcowej z okazji ustanowienia naszego sanktuarium Bazyliką. Poranna Msza św. o godz. 7.00. Zapraszamy także na nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się procesją różańcową o godz. 15:30 do kaplicy Matki Bożej Fatimskiej. Następnie o godz. 17:30 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, a o godz. 18:00 Msza św. w intencji wszystkich zawierzających się Najświętszej Maryi Pannie. W tym dniu też doroczna pielgrzymka Regionalne Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie. Rozpoczęcie o godz. 9.00. Msza św. o godz. 10.00 a następnie prelekcje w Sali konferencyjnej. Zapraszamy.
 9. W niedzielę, 8 października, Procesja różańcowa po Mszy św. o g. 11:00. W trakcie procesji odmówimy różaniec – dlatego po południu nie będzie już nabożeństwa różańcowego. Zapraszamy na uroczystą Galę Finałową Konkursu Literackiego „Ojciec Wenanty – czy znasz?” O godz. 11:00 Msza św. w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Ojca Wenantego Katarzyńca, a o godz. 14:00 uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień tegorocznym laureatom. Spotkanie ubogaci występ diakoni muzycznej Creator z Bazyliki pw. Ducha Świętego w Przeworsku pod kierunkiem Tomasza Piątka.
 10. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek świętych Aniołów
  Stróżów, we czwartek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy, w sobotę wspom. NMP Różańcowej
 11. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, przypadającego w sobotę, 14 października, zapraszamy na konferencję popularno-naukową: „Stolica Mądrości. Dziedzictwo i kontynuacja tradycji Kalwarii Pacławskiej”. Spotkanie rozpocznie Msza święta o godz. 9:00 w intencji nauczycieli, katechetów, wychowawców oraz pracowników oświaty. Następnie, o godz. 10:30, w sali konferencyjnej odbędzie się cykl referatów związanych z Kalwarią Pacławską. Szczegółowe informacje zamieszczone są na plakatach, ulotkach i stronach internetowych naszego sanktuarium.
 12. W niedzielę 15 października przeżywać będziemy XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Św. Jan Paweł II – Cywilizacja życia”. Tradycyjnie puszka przeznaczona na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, dzięki któremu ponad 2 500 studentów z ubogich rodzin kontynuuje swoje kształcenie.
 1. Bóg zapłać za ofiary przeznaczone na cele remontowe składane do skarbony. Przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. W tym tygodniu zostaną odebrane prace konserwatorskie przy kaplicy św. Anny. Wszystkich ofiarodawców polecamy opiece Matki Bożej Kalwaryjskiej.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe zwłaszcza dzieci i młodzież przygotowującą się do bierzmowania
 3. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszych sklepików z pamiątkami związanymi z sanktuarium kalwaryjskim, jest też do nabycia sanktuaryjny kalendarz kalwaryjski z kalendarium wydarzeń na przyszły rok W Domu Pielgrzyma czynny bufet do godz. 16.00. Zapraszamy na ciepłe posiłki. Korzystając z naszych punktów wspieracie rozwój tego miejsca.
 4. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje Mszalne.

Niech Dobry Bóg nam błogosławi przez wstawiennictwo Matki Bożej Kalwaryjskiej…

 

 

 

 

 

 

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.