OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. 10. 2023 r.

 

 1. Dzisiejsza niedziela przeżywana jest w Kościele jako Światowy Dzień Misyjny. Rozpoczyna ona Tydzień Misyjny w którym w szczególny sposób obejmujemy modlitwą wszystkich misjonarzy oraz tych, którym głoszą Dobrą Nowinę.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: do naszej świątyni na g. 17:30, w Nowosiółkach przy krzyżu na g. 17:00. Zachęcamy do modlitwy szczególnie dzieci i młodzież.
 3. Zbliża się miesiąc listopad, poświęcony pamięci zmarłych. Wypominki kalwaryjskie można składać w zakrystii, kartki do wypisania imion naszych zmarłych znajdują się w kościele. Tą formą modlitwy za zmarłych otaczamy ich podczas nabożeństwa po każdej Eucharystii o godz. 7:00 w miesiącu listopadzie.
 4. W związku ze zbliżającą się zimą zwracamy się do naszych Parafian i wszystkich wiernych z prośbą o pomoc finansową przeznaczoną na ogrzewanie kościoła.
 5. Ze względu na warunki pogodowe odwołujemy zapowiedzianą na przyszłą sobotę w naszej parafii tradycyjną akcję „Liść”. O nowym terminie powiadomimy niebawem.
 6. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, dziś po Mszach Św. o godz. 9 i 11, w sali terapeutycznej przy zakrystii będzie można spotkać się z Małgorzatą Sztolf – prawnikiem i prawnikiem kościelnym – na co dzień pracującą w Przemyskim Sądzie Metropolitalnym. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia dostępne są na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.
 7. Przy grobie Ojca Wenantego można nabyć materiały oraz inne opracowania związane z O. Wenantym. Prosimy także o pisemne zgłaszanie łask i świadectw za wstawiennictwem Ojca Wenantego Katarzyńca.
 8. Zachęcamy do skorzystania z oferty rekolekcji. Więcej informacji na temat rekolekcji wspólnotowych i indywidualnych, weekendów można odnaleźć na tablicy umieszczonej na murze po prawej stronie placu kościelnego oraz na ulotkach rozłożonych w Bazylice i w Domu Pielgrzyma – ws. Powyższych informacji odwiedź także stronę internetową sanktuarium.
 9. Bóg zapłać za ofiary przeznaczone na cele remontowe składane do skarbony. Przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Wszystkich ofiarodawców polecamy opiece Matki Bożej Kalwaryjskiej
 10. Od 1 listopada przechodzimy w Sanktuarium na zimowy czas sprawowania nabożeństw: w ciągu tygodnia będzie Msza św. tylko o g. 7:00, w niedziele o g. 8:00; 11:00 i 16:00, w Leszczynach o g. 9:30. Wieczorny różaniec o godz. 19.00, zasłonięcie obrazu Matki Bożej o godz. 19.30.
 11. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszych sklepików z pamiątkami związanymi z sanktuarium kalwaryjskim. W Domu Pielgrzyma jest również czynny bufet z ciepłymi posiłkami. Korzystając z naszych punktów wspieracie rozwój tego miejsca.
 12. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje Mszalne.

Niech Dobry Bóg nam błogosławi przez wstawiennictwo Matki Bożej Kalwaryjskiej…

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.