XXIV Niedziela Zwykła

17. 09. 2023 r.

 

  1. Dzisiaj Podczas Mszy św. o godz. 11.00 Brat Nowicjusz – Krzysztof Zając złoży swoje pierwsze śluby zakonne. Neoprofesowi życzymy wytrwania w powołaniu oraz szczególnej opieki MB Kalwaryjskiej.
  2. W najbliższą sobotę (23 września) do Kalwarii Pacławskiej odbędzie się Archidiecezjalna Pielgrzymka Pracowników Służby Zdrowia. Rozpoczęcie o godz. 9.30. Szczegółowy plan zamieszczony na plakatach i stronie internetowej sanktuarium. Zapraszamy
  3. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek święto św. Stanisława Kostki, zakonnika i Patrona Polski. Jest to też dzień imienin Stanisława Glisty – solenizantowi życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej Kalwaryjskiej jak i Patrona św. Stanisława. We środę wspomnienie męczenników: Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, we czwartek święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty, w sobotę wspomnienie św. O. Pio z Pietrelciny, prezbitera.
  4. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, swą wiedzą i doświadczeniem, służyć będzie Justyna Adamczewska-Nowacka – psycholog. Dyżur w pomieszczeniu przy zakrystii rozpocznie się po Mszy Świętej o godzinie 9.00 i 11.00. W sprawie innych terminów porad prosimy o kontakt: tel.: 500 561 301 lub mailem: pomoc@kalwariapaclawska.pl. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do bezpłatnych konsultacji.
  5. Bóg zapłać za ofiary przeznaczone na cele remontowe składane do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Wszystkich ofiarodawców polecamy opiece Matki Bożej Kalwaryjskiej
  6. Przy grobie Ojca Wenantego można nabyć życiorys, obrazki, nowennę, oraz inne opracowania. Uzyskany dochód przeznaczony jest na rozwój kultu Sługi Bożego. Prosimy także o pisemne zgłaszanie łask i świadectw za wstawiennictwem Ojca Wenantego Katarzyńca.
  7. Prosimy rodziców z naszej parafii o zgłaszanie do zakrystii chętnych uczniów od klasy 6 do 8 szkoły podstawowej, którzy pragną przygotowywać się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Czas zapisów do końca września. Odpowiedzialnym za przygotowanie młodzieży jest o. Adam Dudek.
  8. „Podkarpacki sezon motocyklowy” zakończy się w niedzielę 1 października Mszą św. na galerii o godz. 11.00.
  9. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszych sklepików z pamiątkami związanymi z sanktuarium kalwaryjskim, jest też do nabycia sanktuaryjny kalendarz kalwaryjski z kalendarium wydarzeń na przyszły rok. W Domu Pielgrzyma jest również czynny bufet z ciepłymi posiłkami. Korzystając z naszych punktów wspieracie rozwój tego miejsca.
  10. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje Mszalne.

Niech Dobry Bóg nam błogosławi przez wstawiennictwo Matki Bożej Kalwaryjskiej…

 

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.