Odpust Podwyższenia Krzyża Świętego

XXIII Niedziela Zwykła

 1. 09. 2023 r.

 

 1. Przeżywamy Uroczystość beatyfikacji Rodziny Ulmów w Markowej. Uroczystość transmituje telewizja i radio FARA. Zachęcamy do udziału.
 2. Dzisiaj także przeżywamy uroczystości odpustowe Podwyższenia Krzyża Świętego – tzw. „Mały Odpust”. o g. 8:30 z kościoła wyruszy procesja do kaplicy Ukrzyżowania Pana Jezusa, gdzie zostanie odprawiona Msza św. (około g. 9:00). Sumie Odpustowej na galerii o godz. 11.00 a także Dróżkom MB Bolesnej o godz. 13.00 przewodniczył będzie O. Rafał Antoszczuk.
 3. W tym tygodniu wspominamy: we środę wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła, we czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w piątek wspomnienie NMP Bolesnej, w sobotę wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.
 4. Bóg zapłać za ofiary przeznaczone na cele remontowe składane do skarbony. Przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Wszystkich ofiarodawców polecamy opiece Matki Bożej Kalwaryjskiej
 5. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, dziś po Mszach Św. o godz. 9 i 11, w sali terapeutycznej przy zakrystii swą wiedzą i doświadczeniem, służyć będzie Łukasz Kowalczyk – terapeuta uzależnień, na co dzień pracujący z osobami z problemem alkoholowym w poradni w Żurawicy. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia dostępne są na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.
 6. Przy grobie Ojca Wenantego można nabyć życiorys, obrazki, nowennę, oraz inne opracowania. Uzyskany dochód przeznaczony jest na rozwój kultu Sługi Bożego. Prosimy także o pisemne zgłaszanie łask i świadectw za wstawiennictwem Ojca Wenantego Katarzyńca.
 7. Prosimy rodziców z naszej parafii o zgłaszanie do zakrystii chętnych uczniów od klasy 6 do 8 szkoły podstawowej, którzy pragną przygotowywać się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Czas zapisów do końca września. Odpowiedzialnym za przygotowanie młodzieży jest o. Adam Dudek.
 8. W niedzielę 17 września o godz. 11.00 Brat Nowicjusz – Krzysztof Zając złoży swoje pierwsze śluby zakonne. Neoprofesowi życzymy wytrwania w powołaniu oraz szczególnej opieki MB Kalwaryjskiej. Za dwa tygodnie (23 września) do Kalwarii Pacławskiej odbędzie się Archidiecezjalna Pielgrzymka Pracowników Służby Zdrowia. Rozpoczęcie o godz. 9.30. Szczegółowy plan zamieszczony na plakatach i stronie internetowej sanktuarium. Zapraszamy.
 9. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszych sklepików z pamiątkami związanymi z sanktuarium kalwaryjskim, jest też do nabycia sanktuaryjny kalendarz kalwaryjski z kalendarium wydarzeń na przyszły rok. W Domu Pielgrzyma jest również czynny bufet z ciepłymi posiłkami. Korzystając z naszych punktów wspierają Państwo rozwój tego miejsca.
 10. W zakrystii i na podcieniach można zamówić kalwaryjskie intencje Mszalne.

Niech Dobry Bóg nam błogosławi przez wstawiennictwo Matki Bożej Kalwaryjskiej…

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.