XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

28. 08. 2022 r.

 1. Za tydzień po Mszy św. o godz. 9:00 zmiana tajemnic Żywego Różańca A wieczorna Msza św. o godz. 18.00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwami o uzdrowienie.

 

 1. Z kalendarza liturgicznego w tym tygodniu wspominany: w sobotę św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
 2. W sobotę 10 IX i niedzielę 11 IX obchodzić będziemy uroczystości odpustowe Podwyższenia Krzyża Świętego
  – w sobotę 11 września zapraszamy na Msze św. w kościele o g. 7:00 i 18:00; o g. 9:00 wyruszą „Dróżki Pana Jezusa” pod przewodnictwem Ks. Marcina Hunii, w trakcie których około g. 11:00 zostanie odprawiona Msza św. w kaplicy Grobu Matki Bożej. W niedzielę 11 września Msze św. w kościele o g. 7:30; 16:00 i 18:00, zaś o g. 8:30 z kościoła wyruszy procesja do kaplicy Ukrzyżowania Pana Jezusa, gdzie zostanie odprawiona Msza św. (około g. 9:00). Suma Odpustowa na galerii o godz. 11.00, pod przewodnictwem Ks. Tadeusza Baj. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy!
 1. Do naszego Zakonu (Franciszkanie) przyjmujemy kandydatów na braci zakonnych                        i na kapłanów. Jeśli zatem ktoś odczuwa w sercu głos powołania do życia w duchu                    św. Franciszka z Asyżu, w naszym klasztorze może uzyskać pomoc w jego rozeznaniu.
 2.  We Czwartek podczas wieczornej Mszy św. modlimy się o powołania zakonne, kapłańskie i misyjne oraz o rychłą beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego O. Wenantego Katarzyńca. Po Mszy św. półgodzinna adoracja NS. W piątek kapłan nawiedzi chorych od godz. 10.00.
 3. W najbliższą sobotę 3 września o godzinie 9.00 Eucharystią pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Ks. Abpa Adama Szala rozpocznie się XXI Podkarpacka Pielgrzymka Honorowych Dawców Krwi. O godz. 11.00 Droga Krzyżowa z Gradusów. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej uroczystości.
 4. Od października bieżącego roku pragniemy na szerszą skalę rozpocząć działalność rekolekcyjną w Kalwarii Pacławskiej. Więcej informacji na temat rekolekcji wspólnotowych i indywidualnych, weekendów można odnaleźć na tablicy umieszczonej na murze po prawej stronie placu kościelnego oraz na ulotkach rozłożonych w Bazylice i w Domu Pielgrzyma – ws. Powyższych informacji odwiedź także stronę internetową sanktuarium;
 5. A po południu o 15.30 procesja różańcowa do kaplicy fatimskiej, o 17.30 medytacja tajemnicy różańcowej i o godz. 18.00 Msza św. Zwracamy uwagę na zmianę godziny rozpoczęcia nabożeństwa, ze względu na szybki zachód słońca.
 6. Bóg zapłać za ofiary przeznaczone na cele remontowe składane do skarbony. Przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Wszystkich ofiarodawców polecamy opiece Matki Bożej Kalwaryjskiej
 7.  W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, po Mszach Św. o godz. 9 i 11, w sali terapeutycznej przy zakrystii, swą wiedzą i doświadczeniem służyć będzie Stanisław Radyk – prawnik z Przemyśla. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia są dostępne na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji
 1. Przy grobie Ojca Wenantego można nabyć życiorys, obrazki, nowennę, kalendarze z Ojcem Wenantym na 2023 r. oraz inne opracowania. Uzyskany dochód przeznaczony jest na rozwój kultu Sługi Bożego. Prosimy także o pisemne zgłaszanie łask i świadectw za wstawiennictwem Ojca Wenantego Katarzyńca.
 1. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszych sklepików z pamiątkami związanymi z sanktuarium kalwaryjskim, jest też do nabycia sanktuaryjny kalendarz kalwaryjski z kalendarium wydarzeń na przyszły rok. W Domu Pielgrzyma jest również czynny bufet z ciepłymi posiłkami. Korzystając z naszych punktów wspierają Państwo rozwój tego miejsca.
 2. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje Mszalne.

 

Wszystkich Pielgrzymów, Parafin i Gości polecamy wstawiennictwu i opiece Pani Kalwaryjskiej, niech wyprasza nam u swego Syna opiekę wszechmogącego Boga!

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.