XXII   NIEDZIELA ZWYKŁA

03. 09. 2023 r.

 1. Po Mszy św. o godz. 9:00 zmiana tajemnic Żywego Różańca  A wieczorna Msza św. o godz. 18.00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwami o uzdrowienie.
 2. Z kalendarza liturgicznego w tym tygodniu wspominany: w piątek święto Narodzenia NMP, w sobotę  wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy, patronki FZŚ w Polsce. A w przyszłą niedzielę beatyfikacja w Markowej Rodziny Ulmów.
 3. W sobotę 9 IX i niedzielę 10 IX obchodzić będziemy uroczystości odpustowe Podwyższenia-Krzyża-Świętego:
  – w sobotę 9 września zapraszamy na Msze św. w kościele o g. 7:00 i 18:00; o g. 9:00 wyruszą „Dróżki Pana Jezusa” pod przewodnictwem O. Jana Janusa z Jasła, w trakcie których około g. 10:30 zostanie odprawiona Msza św. w kaplicy Grobu Matki Bożej. W niedzielę 10 września Msze św. w kościele o g. 7:30; 16:00 i 18:00, zaś o g. 8:30 z kościoła wyruszy procesja do kaplicy Ukrzyżowania Pana Jezusa, gdzie zostanie odprawiona Msza św. (około g. 9:00). Suma Odpustowa na galerii o godz. 11.00, pod przewodnictwem O. Rafała Antoszczuka z Sanoka. O 13.00 Dróżki Mati Bożej Bolesnej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy!
 4. Do naszego Zakonu (Franciszkanie) przyjmujemy kandydatów na braci zakonnych i na kapłanów. Jeśli zatem ktoś odczuwa w sercu głos powołania do życia w duchu                    św. Franciszka z Asyżu, w naszym klasztorze może uzyskać pomoc w jego rozeznaniu.
 5. Bóg zapłać za ofiary przeznaczone na cele remontowe składane do skarbony. Przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Wszystkich ofiarodawców polecamy opiece Matki Bożej Kalwaryjskiej
 6. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, dziś po Mszy Św. o godz. 11, w sali terapeutycznej przy zakrystii będzie można spotkać się z Iwoną Marek – neurologopedą, logopedą, tyflopedagogiem, na co dzień pracującą z osobami autystycznymi. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia dostępne są na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.
 7. Przy grobie Ojca Wenantego można nabyć życiorys, obrazki, nowennę, oraz inne opracowania. Uzyskany dochód przeznaczony jest na rozwój kultu Sługi Bożego. Prosimy także o pisemne zgłaszanie łask i świadectw za wstawiennictwem Ojca Wenantego.
 1. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszych sklepików z pamiątkami związanymi z sanktuarium kalwaryjskim, jest też do nabycia sanktuaryjny kalendarz kalwaryjski z kalendarium wydarzeń na przyszły rok. W Domu Pielgrzyma jest również czynny bufet z ciepłymi posiłkami. Korzystając z naszych punktów wspieracie rozwój tego miejsca.
 2. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje Mszalne.

 

Wszystkich Pielgrzymów, Parafin i Gości polecamy wstawiennictwu i opiece Pani Kalwaryjskiej, niech wyprasza nam u swego Syna opiekę wszechmogącego Boga!

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.