XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

21, 08. 2022 r.

  1. W naszej wspólnocie witamy O. Adama Dudka, który przybył z Krakowa. Życzymy Mu wielu łask Bożych, opieki MB Kalwaryjskiej w nowym miejscu posługiwania.

 

  1. Uroczystości odpustowe Podwyższenia Krzyża Świętego (tzw. „Mały Odpust”) odbędą się w naszym Sanktuarium 10 i 11 września – już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy!

 

  1. W najbliższym tygodniu wspominamy: w poniedziałek wspomnienie NMP Królowej, w środę święto św. Bartłomieja, Apostoła, w czwartek wspomnienie św. Ludwika IX, króla, patrona FZŚ, w piątek uroczystość NMP Częstochowskiej, w sobotę wspomnienie św. Moniki.

 

  1. Do naszego Zakonu (Franciszkanie) przyjmujemy kandydatów na braci zakonnych i na kapłanów. Jeśli zatem ktoś odczuwa w sercu głos powołania do życia w duchu                    św. Franciszka z Asyżu, w naszym klasztorze może uzyskać pomoc w jego rozeznaniu.
  2. W sobotę 27 sierpnia o godz. 10.00 rozpocznie się IV Archidiecezjalna Pielgrzymka ludzi chorych i Starszych. W programie m.in. konferencja, modlitwa różańcowa z nabożeństwem lourdzkim, Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Krzysztofa Chudzio. Szczegóły programu zamieszczone na plakatach. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
  3. Bóg zapłać za ofiary przeznaczone na cele remontowe składane do skarbony. Przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Wszystkich ofiarodawców polecamy opiece Matki Bożej Kalwaryjskiej.
  4. Przy grobie Ojca Wenantego można zaopatrzyć się w materiały dotyczące jego życia. Uzyskany dochód przeznaczony jest na rozwój kultu Sługi Bożego. Prosimy także o pisemne zgłaszanie łask i świadectw za wstawiennictwem Ojca Wenantego Katarzyńca.
  5. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszych sklepików z pamiątkami związanymi z sanktuarium kalwaryjskim, jest też do nabycia sanktuaryjny kalendarz kalwaryjski z kalendarium wydarzeń na przyszły rok. W Domu Pielgrzyma jest również czynny bufet (do godz. 16.30) z ciepłymi posiłkami. Korzystając z naszych punktów wspierają Państwo rozwój tego miejsca.
  6. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje Mszalne.
  7. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, po Mszach Św. o godz. 9 i 11, w sali terapeutycznej przy zakrystii, swą wiedzą i doświadczeniem służyć będzie Szymon Milczanowski – antywindykator – specjalista od zadłużeń i źle podpisanych umów. Na co dzień pracujący w firmie Premium Financial w Sanoku. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia są dostępne na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji

 

Wszystkich Pielgrzymów, Parafin i Gości polecamy wstawiennictwu i opiece Pani Kalwaryjskiej, niech wyprasza nam u swego Syna opiekę wszechmogącego Boga!

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.