XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

27. 08. 2023 r.

 

 1. W sobotę 9 IX i niedzielę 10 IX obchodzić będziemy uroczystości odpustowe Podwyższenia-Krzyża-Świętego:
  – w sobotę 9 września zapraszamy na Msze św. w kościele o g. 7:00 i 18:00; o g. 9:00 wyruszą „Dróżki Pana Jezusa” pod przewodnictwem O. Jana Janusa z Jasła, w trakcie których około g. 10:3`0 zostanie odprawiona Msza św. w kaplicy Grobu Matki Bożej. W niedzielę 10 września Msze św. w kościele o g. 7:30; 16:00 i 18:00, zaś o g. 8:30 z kościoła wyruszy procesja do kaplicy Ukrzyżowania Pana Jezusa, gdzie zostanie odprawiona Msza św. (około g. 9:00). Suma Odpustowa na galerii o godz. 11.00, pod przewodnictwem O. Rafała Antoszczuka z Sanoka. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy!
 2. W najbliższym tygodniu wspominamy: w poniedziałek wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła, we wtorek wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
 3. W piątek kapłan nawiedzi chorych od godz. 10.00.
 4. Do naszego Zakonu (Franciszkanie) przyjmujemy kandydatów na braci zakonnych                        i na kapłanów. Jeśli zatem ktoś odczuwa w sercu głos powołania do życia w duchu                    św. Franciszka z Asyżu, w naszym klasztorze może uzyskać pomoc w jego rozeznaniu.
 5. W najbliższą sobotę 2 września o godzinie 9.00 Eucharystią pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Ks. Abpa Adama Szala rozpocznie się XXII Podkarpacka Pielgrzymka Honorowych Dawców Krwi. O godz. 11.00 Droga Krzyżowa z Gradusów. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej uroczystości.
 6. A po południu o 15.30 procesja różańcowa do kaplicy fatimskiej, o 17.30 medytacja tajemnicy różańcowej i o godz. 18.00 Msza św. Zwracamy uwagę na zmianę godziny rozpoczęcia nabożeństwa, ze względu na szybki zachód słońca.
 7. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, dziś po Mszach Św. o godz. 9 i 11, w sali terapeutycznej przy zakrystii będzie można spotkać się ze Stefanem Staniewiczem – psychologiem. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia dostępne są na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.
 8. Bóg zapłać za ofiary przeznaczone na cele remontowe składane do skarbony. Przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Wszystkich ofiarodawców polecamy opiece Matki Bożej Kalwaryjskiej
 9. Przy grobie Ojca Wenantego można zaopatrzyć się w materiały dotyczące jego życia. Uzyskany dochód przeznaczony jest na rozwój kultu Sługi Bożego. Prosimy także o pisemne zgłaszanie łask i świadectw za wstawiennictwem Ojca Wenantego Katarzyńca.
 10. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszych sklepików z pamiątkami związanymi z sanktuarium kalwaryjskim, jest też do nabycia sanktuaryjny kalendarz kalwaryjski z kalendarium wydarzeń na przyszły rok. W Domu Pielgrzyma jest również czynny bufet (do godz. 00) z ciepłymi posiłkami. Korzystając z naszych punktów wspieracie rozwój tego miejsca.
 11. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje Mszalne.

Wszystkich Pielgrzymów, Parafin i Gości polecamy wstawiennictwu i opiece Pani Kalwaryjskiej, niech wyprasza nam u swego Syna opiekę wszechmogącego Boga!

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.