XX    NIEDZIELA   ZWYKŁA

20. 08. 2023 r.

  1. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i dobrego przebiegu tegorocznych uroczystości Wielkiego Odpustu Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Niech Matka Boża Kalwaryjska wynagrodzi swoją opieką wszelki bezinteresowny trud i wyprosi u swego Syna potrzebne łaski wszystkim Dobrodziejom.
  2. W tym tygodniu: w poniedziałek wspominany św. Piusa X, papieża, we  wtorek wspomnienie NMP Królowej, we czwartek święto św. Bartłomieja, Apostoła,  w piątek  św. Ludwika IX, króla, patrona FZŚ i w sobotę uroczystość NMP Częstochowskiej.
  3. Do naszego Zakonu (Franciszkanie) przyjmujemy kandydatów na braci zakonnych                        i na kapłanów. Jeśli zatem ktoś odczuwa w sercu głos powołania do życia w duchu                    św. Franciszka z Asyżu, w naszym klasztorze może uzyskać pomoc w jego rozeznaniu.
  4. W sobotę 26 sierpnia o godz. 10.00 rozpocznie się V Archidiecezjalna Pielgrzymka ludzi chorych i Starszych. W programie m.in. konferencja, modlitwa różańcowa, Msza św. pod przewodnictwem Ks. Abpa Józefa Michalika. Szczegóły programu zamieszczone na plakatach. Wszystkich serdecznie zapraszamy, również do uczestnictwa duchowego za pośrednictwem transmisji telewizyjnej i radiowej Archidiecezjalnego Radia Fara.
  5. Bóg zapłać za ofiary przeznaczone na cele remontowe składane do skarbony. Przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Wszystkich ofiarodawców polecamy opiece Matki Bożej Kalwaryjskiej. Obecnie trwają prace przy dawnej szkole i kaplicy św. Anny.
  1. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, dziś po Mszach Św. o godz. 9 i 11, w sali terapeutycznej przy zakrystii swą wiedzą i doświadczeniem służyć będzie Ewa Radyk – prawnik i adwokat kościelny. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia dostępne są na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.
  1. W zakrystii i na podcieniach  można zamówić kalwaryjskie intencje Mszalne. Czynne są przyklasztorne sklepiki. Do nabycia m.in. kalendarz na nowy 2024 rok. Bufet czynny w Domu Pielgrzyma do 17.00.

Wszystkich Pielgrzymów, Parafin i Gości polecamy wstawiennictwu i opiece Pani Kalwaryjskiej, niech wyprasza nam u swego Syna opiekę wszechmogącego Boga!

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.