31. 07. 2022 r.

 1. Dzisiaj przez Kalwarię przejeżdżał będzie Orlen Tour de Pologne amatorów Memoriał Ryszarda Szurkowskiego. W związku z tym będzie zamknięty ruch samochodowy pomiędzy 12.20 a 16.00. Będzie możliwość zjazdu z Kalwarii po sumie, a Msza św. o godz. 16.00 zostanie przesunięta na godzinę 16.30, aby był czas na wjazd do sanktuarium po otwarciu drogi. Za utrudnienia przepraszają organizatorzy, jednocześnie zachęcają do kibicowania naszym kolarzom.
 2. Jutro rozpoczyna się miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości. Pamiętajmy w naszych modlitwach i postanowieniach o ludziach uzależnionych, módlmy się o dar trzeźwości.
 3. We wtorek 2 sierpnia możliwość zyskania odpustu zupełnego „Porcjunkuli” w dniu święta Matki Bożej Anielskiej.
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. We czwartek podczas wieczornej

Mszy św. modlimy się o powołania zakonne, kapłańskie i misyjne oraz o rychłą    beatyfikację

Czcigodnego Sługi Bożego O. Wenantego Katarzyńca. Po Mszy św. półgodzinna adoracja

 1. Kapłan nawiedzi chorych parafian w piątek od 10:00
 2. W sobotę 6 sierpnia, zapraszamy na pierwszosobotnie Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. O 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i medytacja jednej z tajemnic różańcowych. O 18.00 Msza Św. i okazja do osobistego zawierzenia lub odnowienia swojego zawierzenia Maryi. Po zakończeniu Eucharystii różaniec z procesją do kaplicy Fatimskiej.
 3. W przyszłą niedzielę w sposób szczególny towarzyszyć nam będzie postać Sł. B. o.

Wenantego, którego doczesne szczątki spoczywają w naszej bazylice. Poprzez

okolicznościowe kazania będziemy mieli możliwość zapoznać się jeszcze bardziej z

duchowością Sługi Bożego.

 1. W ramach przygotowania do Wielkiego Odpustu w niedzielę 7 sierpnia o g. 14:00  w kaplicy Grobu Matki Bożej zostanie odprawiona Msza św., następnie odbędzie się procesja z figurą Matki Bożej Zaśniętej do kaplicy Domku Matki Bożej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy szczególnie naszych Parafian – prosimy także mężczyzn o pomoc w niesieniu figury Maryi.
 2. Wielki Odpust Kalwaryjski od 11 do 15 sierpnia. Program zamieszczony na stronie sanktuaryjnej, na plakatach i ulotkach
 3. Po miesięcznej przerwie urlopowej, od 01 sierpnia, swą działalność wznawia Kalwaryjski Ośrodek Pomocy o. Wenantego Katarzyńca działający przy naszej bazylice. Zapraszamy do bezpłatnych teleporad oraz spotkań indywidualnych z naszymi terapeutami, prawnikami oraz mediatorami. Więcej informacji o dyżurach poszczególnych specjalistów na stronie internetowej ośrodka.
 4. Z kalendarza liturgicznego w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek wspomnienie św. Alfonsa Liguoriego, bpa i doktora kościoła, we wtorek święto NMP Anielskiej z Porcjunkuli, w czwartek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera, w sobotę Święto Przemienia Pańskiego.
 5. Bóg zapłać za ofiary przeznaczone na cele remontowe składane do skarbony przy

ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru.

Wszystkich ofiarodawców polecamy opiece Matki Bożej Kalwaryjskiej\

 1. Do naszego Zakonu (Franciszkanie) przyjmujemy kandydatów na braci zakonnych i na kapłanów. Jeśli zatem ktoś odczuwa w sercu głos powołania do życia w duchu                    św. Franciszka z Asyżu, w naszym klasztorze może uzyskać pomoc w jego rozeznaniu.
 2. Zapraszamy do skorzystania z bufetu w Domu Pielgrzyma, a także z oferty sanktuaryjnych sklepików z pamiątkami i ziołami o. Grzegorza Sroki, materiałami o o. Wenantym Katarzyńcu. Korzystając z naszych punktów wspierają Państwo rozwój tego miejsca. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje Mszalne.

 

 Wszystkich Pielgrzymów, Parafin i Gości polecamy wstawiennictwu i opiece Pani Kalwaryjskiej,   niech wyprasza nam u swego Syna opiekę wszechmogącego Boga!

 

 

 

 

 

 

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.