XVII  NIEDZIELA ZWYKŁA

24. 07. 2022 r.

 1. Dzisiaj po Mszach świętych z racji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców –poświęcenie pojazdów z błogosławieństwem kierowców. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na misje franciszkańskie.
 2. Po południu o g. 14:30 wyruszy pokutna procesja do pustelni św. Marii Magdaleny, w kaplicy modlitwy okolicznościowe. Zapraszamy do udziału!
 3. Od dzisiejszej niedzieli do soboty odbywać się będzie w Kalwarii 35 Franciszkańskie Spotkanie Młodych. Inauguracja spotkania w czasie Mszy św.                     o g. 18:00 pod przewodnictwem Ks. Abpa Adama Szala. Dokładny Program FSM-u można znaleźć na internetowej stronie Spotkania fsm.franciszkanie.pl  W czasie trwania Spotkania Młodych nie będzie Mszy św. o g. 18:00.
 4. Przypominamy również, że w czasie trwania Spotkania Młodych na terenie miejscowości: Kalwaria i Pacław obowiązuje zakaz sprzedaży, podawania i spożywania napojów alkoholowych. W związku z obecnością młodzieży i troską o ich bezpieczeństwo informujemy, iż na polu namiotowym i miejscu na ognisko mogą przebywać tylko uczestnicy Spotkania z odpowiednimi identyfikatorami.
 5. Zachęcamy także do spędzenia wakacji z naszym Duszpasterstwem Młodzieży i Powołań – szczegóły na stronie franciszek.pl i na plakatach.
 6. Do naszego Zakonu (Franciszkanie) przyjmujemy kandydatów na braci zakonnych i na kapłanów. Jeśli zatem ktoś odczuwa w sercu głos powołania do życia w duchu                    św. Franciszka z Asyżu, w naszym klasztorze może uzyskać pomoc w jego rozeznaniu
 7. W ramach Roku Ojca Wenantego organizujemy po raz czwarty Konkurs Literacki: „Ojciec Wenanty – czy znasz?  Informacje o konkursie zamieszczone na plakatach i stronie internetowej wenanty.pl.
 8. W przyszłą niedzielę (31 VII) przez Kalwarię przejeżdżał będzie Orlen Tour de Pologne amatorów Memoriał Ryszarda Szurkowskiego. W związku z tym będzie zamknięty ruch samochodowy pomiędzy 12.20 a 16.00. Będzie możliwość zjazdu z Kalwarii po sumie, a Msza św. o godz. 16.00 zostanie przesunięta na godzinę 16.30, aby był czas na wjazd do sanktuarium po otwarciu drogi. Za utrudnienia przepraszają organizatorzy, jednocześnie zachęcają do kibicowania naszym kolarzom.
 9. Wielki Odpust Kalwaryjski od 11 do 15 sierpnia, odbędzie się w tradycyjnej formie. Program zamieszczony na stronie sanktuaryjnej, faceeboku i plakatach oraz wyłożony w kościele na stolikach za ławkami.
 10. W ramach przygotowania do Wielkiego Odpustu w niedzielę 7 sierpnia o g. 14:00 w kaplicy Grobu Matki Bożej zostanie odprawiona Msza św., następnie figura Matki Bożej Zaśniętej zostanie przeniesiona do kaplicy Domku Matki Bożej. Już dzisiaj zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 11. Bóg zapłać za ofiary przeznaczone na cele remontowe składane do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Wszystkich ofiarodawców polecamy opiece Matki Bożej Kalwaryjskiej
 12. Zapraszamy do skorzystania z bufetu w Domu Pielgrzyma, oferującego smaczne posiłki oraz kawę, lody, a także z oferty sanktuaryjnych sklepików. Przy grobie O. Wenantego można się zaopatrzyć w najnowsze opracowania. Korzystając z naszych punktów wspierają Państwo rozwój tego miejsca. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje Mszalne.

 

Wszystkich Pielgrzymów, Parafin i Gości polecamy wstawiennictwu i opiece Pani Kalwaryjskiej, niech wyprasza nam u swego Syna opiekę wszechmogącego Boga!

 

 

 

 

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.