XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

17, 07. 2022 r.

 1. Przeżywamy czas urlopów i wakacji – niech ten czas będzie również okazją do odkrywania Pana Boga w Sakramentach św. na modlitwie i w czytaniu Pisma św., w pięknie przyrody  i w napotkanym drugim człowieku! Zachęcamy także do spędzenia wakacji z naszym Franciszkańskim Duszpasterstwem Młodzieży                           i Powołań. Informacje na stronie internetowej franciszek.pl i w gablotach.
 2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek św. Szymona z Lipnicy, prezbitera, we czwartek św. Wawrzyńca z Brindisi, prezbitera i doktora, w piątek święto św. Marii Magdaleny, w piątek święto św. Brygidy Szwedzkiej, zakonnicy, patronki Europy.
 3. Do naszego Zakonu (Franciszkanie) przyjmujemy kandydatów na braci zakonnych i na kapłanów. Jeśli zatem ktoś odczuwa w sercu głos powołania do życia w duchu św. Franciszka z Asyżu, w naszym klasztorze może uzyskać pomoc w jego rozeznaniu.
 4. W niedzielę 24 lipca po Mszach świętych z racji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców – będzie poświęcenie pojazdów z błogosławieństwem kierowców. Również w przyszłą niedzielę wspominać będziemy św. Marię Magdalenę, o g. 14:30 wyruszy pokutna procesja do pustelni św. Marii Magdaleny, w kaplicy modlitwy okolicznościowe. Zapraszamy do udziału!
 5. Zapraszamy na nieszpory codziennie o godz. 17:30 oraz do codziennej wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 przed obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej zakończonej Apelem Maryjnym.
 6. W ramach Roku Ojca Wenantego organizujemy po raz czwarty Konkurs Literacki: „Ojciec  Wenanty – czy znasz?  Informacje o konkursie zamieszczone na plakatach i stronie internetowej wenanty.pl.
 7. W ostatnią niedzielę lipca (31 VII) przez Kalwarię przejeżdżał będzie Orlen Tour de Pologne amatorów Memoriał Ryszarda Szurkowskiego. W związku z tym będzie zamknięty ruch samochodowy pomiędzy 12.20 a 16.00. Będzie możliwość zjazdu z Kalwarii po sumie, a Msza św. o godz. 16.00 zostanie przesunięta na godzinę 16.30, aby był czas na wjazd do sanktuarium po otwarciu drogi. Za utrudnienia przepraszają organizatorzy, jednocześnie zachęcają do kibicowania naszym kolarzom.
 8. Bóg zapłać za ofiary przeznaczone na cele remontowe składane do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Wszystkich ofiarodawców polecamy opiece Matki Bożej Kalwaryjskiej.
 9. Zapraszamy do skorzystania z bufetu w Domu Pielgrzyma, oferującego smaczne posiłki oraz kawę, herbatę, a także z oferty sanktuaryjnych sklepików z pamiątkami. Przy grobie O. Wenantego polecamy opracowania dotyczące O. Wenantego Katarzyńca.
 10. Wielki Odpust Kalwaryjski od 11 do 15 sierpnia, odbędzie się w tradycyjnej formie. Program zamieszczony na stronie sanktuaryjnej, faceeboku i plakatach.
 11.   Dziejsza zbiórka do puszek przeznaczona jest na rzecz Towarzystwa Pomocy św. Brata Alberta w Przemyślu.
 12. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne.

 

Wszystkich Pielgrzymów, Parafin i Gości polecamy wstawiennictwu i opiece Pani Kalwaryjskiej, niech wyprasza nam u swego Syna opiekę wszechmogącego Boga!

 

 

 

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.