XVI  NIEDZIELA ZWYKŁA

23. 07. 2023 r.

 1. Dzisiaj po Mszach świętych z racji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców –poświęcenie pojazdów z błogosławieństwem kierowców. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na misje franciszkańskie.
 2. Po południu o g. 14:30 wyruszy pokutna procesja do pustelni św. Marii Magdaleny, w kaplicy modlitwy okolicznościowe. Zapraszamy do udziału!
 3. Od dzisiejszej niedzieli do soboty odbywać się będzie w Kalwarii 36 Franciszkańskie Spotkanie Młodych. Inauguracja spotkania w czasie Mszy św.                     o g. 18:00 pod przewodnictwem Ks. Abpa Adama Szala. Dokładny Program FSM-u można znaleźć na internetowej stronie Spotkania fsm.franciszkanie.pl  W czasie trwania Spotkania Młodych nie będzie Mszy św. o g. 18:00.
 4. Przypominamy również, że w czasie trwania Spotkania Młodych na terenie miejscowości: Kalwaria i Pacław obowiązuje zakaz sprzedaży, podawania i spożywania napojów alkoholowych. W związku z obecnością młodzieży i troską o ich bezpieczeństwo informujemy, iż na polu namiotowym i miejscu na ognisko mogą przebywać tylko uczestnicy Spotkania z odpowiednimi identyfikatorami.
 5. Zachęcamy także do spędzenia wakacji z naszym Duszpasterstwem Młodzieży i Powołań – szczegóły na stronie franciszek.pl i na plakatach.
 6. Do naszego Zakonu (Franciszkanie) przyjmujemy kandydatów na braci zakonnych i na kapłanów. Jeśli zatem ktoś odczuwa w sercu głos powołania do życia w duchu                    św. Franciszka z Asyżu, w naszym klasztorze może uzyskać pomoc w jego rozeznaniu
 7. Bóg zapłać za ofiary przekazywane na cele remontowe naszego sanktuarium zarówno te składane do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Numer konta klasztoru znajduje się na stronie internetowej. Za wszelkie wsparcie z serca dziękujemy, otaczając naszych Dobrodziejów opieką modlitewną. Kończymy prace przy kaplicy Grobu Pana Jezusa, a rozpoczniemy prace przy kaplicy św. Anny,.
 8. Podobnie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku, organizujemy Konkurs Literacki „Ojciec Wenanty – czy znasz?”. Termin składania prac konkursowych upływa 31 lipca 2023 r. W tym roku nagrodą specjalna dla zwycięzców jest pielgrzymka do Rzymu dla dwóch osób. Regulamin konkursu oraz szczegółowe informacje zamieszczone są na ulotkach, plakatach i stronie internetowej wenanty.pl
 9. Program Wielkiego Odpustu Kalwaryjskiego od 11 do 15 sierpnia, zamieszczony na stronie sanktuaryjnej, faceeboku i plakatach oraz wyłożony w kościele na stolikach za ławkami.
 10. W ramach przygotowania do Wielkiego Odpustu w niedzielę 6 sierpnia o g. 14:00 w kaplicy Grobu Matki Bożej zostanie odprawiona Msza św., następnie figura Matki Bożej Zaśniętej zostanie przeniesiona do kaplicy Domku Matki Bożej. Już dzisiaj zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 11. Zapraszamy do skorzystania z bufetu w Domu Pielgrzyma, a także z oferty sanktuaryjnych sklepików. Korzystając z naszych punktów wspieracie rozwój tego miejsca. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje Mszalne.

Wszystkich Pielgrzymów, Parafin i Gości polecamy wstawiennictwu i opiece Pani Kalwaryjskiej, niech wyprasza nam u swego Syna opiekę wszechmogącego Boga!

 

 

 

 

 

 

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.