XV NIEDZIELA ZWYKŁA

10. 07. 2023 r.

 1. Przeżywamy czas urlopów i wakacji – niech ten czas będzie również okazją do odkrywania Pana Boga w Sakramentach św. na modlitwie i w czytaniu Pisma św., w pięknie przyrody  i w napotkanym drugim człowieku! Zachęcamy także do spędzenia wakacji z naszym Franciszkańskim Duszpasterstwem Młodzieży i Powołań. Informacje na stronie internetowej franciszek.pl i w gablotach.
 2. Od dzisiaj do wtorku przeżywać będziemy Triduum przed wprowadzeniem relikwii franciszkańskich męczenników II wojny światowej Achillesa Puchały i Hermana Stępnia, którzy posługiwali jako proboszcz i wikariusz w parafii św. Jerzego w Pierszajach na terenie dzisiejszej Białorusi. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w tygodniu na mszach św. wieczornych. Uroczyste wprowadzenie relikwii będzie podczas Mszy św. we środę 19 lipca we wspomnienie męczenników.
 3. Uroczyste zawierzenie i przyjęcie kalwaryjskiego łańcuszka zawierzenia odbędzie się w naszym sanktuarium o godz. 11:00. Uroczystościom będzie przewodniczył ks. Abp Adam Szal. W tym dniu będziemy się także modlić w int. pamięci i pokoju w ramach pielgrzymki ruchów wolnościowych do naszej Bazyliki.
 4. Zapraszamy na wakacyjne spotkanie Róż Żywego Różańca w najbliższą dzisiaj o godz. 17:00 w świetlicy w Nowosiółkach Dydyńskich.
 5. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy we wtorek św. Szymona z Lipnicy,

prezbitera, w piątek święto św. Wawrzyńca z Brindisi, prezbitera i doktora, w sobotę

święto św. Marii Magdaleny.

 1. W niedzielę 23 lipca po Mszach świętych z racji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców – będzie poświęcenie pojazdów z błogosławieństwem kierowców. Również w przyszłą niedzielę wspominać będziemy św. Marię Magdalenę, o g. 14:30 wyruszy pokutna procesja do pustelni św. Marii Magdaleny, w kaplicy modlitwy okolicznościowe. Zapraszamy do udziału!
 2. Nasz kalwaryjski dekanat organizuje wspólny, autokarowy wyjazd na beatyfikację Rodziny Ulmów do Markowej. Koszt przejazdu i udział w uroczystościach wynosi 100 zł. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii do 23 lipca br.
 3. Do naszego Zakonu (Franciszkanie) przyjmujemy kandydatów na braci zakonnych i na kapłanów. Jeśli zatem ktoś odczuwa w sercu głos powołania do życia w duchu św. Franciszka z Asyżu, w naszym klasztorze może uzyskać pomoc w jego rozeznaniu.
 4. Na stronach kalwaryjskich zamieszczony jest już program sierpniowego Wielkiego Odpustu Kalwaryjskiego.
 5. Bóg zapłać za ofiary przekazywane na cele remontowe naszego sanktuarium zarówno te składane do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Numer konta klasztoru znajduje się na stronie internetowej. Za wszelkie wsparcie z serca dziękujemy, otaczając naszych Dobrodziejów opieką modlitewną. Kończymy prace przy kaplicy Grobu Pana Jezusa, a rozpoczniemy prace przy kaplicy św. Anny,.
 6. Przy grobie Ojca Wenantego można nabyć najnowszą publikację ODDANIE33 – 33-dniowe rekolekcje z Ojcem Wenantym Katarzyńcem przygotowujące do zawierzenia się Maryi.
 7. Podobnie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku, organizujemy Konkurs Literacki „Ojciec Wenanty – czy znasz?”. Termin składania prac konkursowych upływa 31 lipca 2023 r. W tym roku nagrodą specjalna dla zwycięzców jest pielgrzymka do Rzymu dla dwóch osób. Regulamin konkursu oraz szczegółowe informacje zamieszczone są na ulotkach, plakatach i stronie internetowej wenanty.pl
 8. Od przyszłej niedzieli do soboty odbywać się będzie w Kalwarii         36 Franciszkańskie Spotkanie Młodych. Inauguracja spotkania w czasie Mszy św.                     o g. 18:00. Dokładny Program FSM-u można znaleźć na internetowej stronie Spotkania fsm.franciszkanie.pl  W czasie trwania Spotkania Młodych nie będzie Mszy św. o g. 18:00. Przypominamy, że w czasie trwania Spotkania Młodych na terenie miejscowości: Kalwaria i Pacław obowiązuje zakaz sprzedaży, podawania i spożywania napojów alkoholowych.
 9. Zapraszamy do skorzystania z bufetu w Domu Pielgrzyma, oferującego smaczne posiłki oraz kawę, herbatę, a także z oferty sanktuaryjnych sklepików z pamiątkami.
 10. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne.

Wszystkich Pielgrzymów, Parafin i Gości polecamy wstawiennictwu i opiece Pani Kalwaryjskiej, niech wyprasza nam u swego Syna opiekę wszechmogącego Boga!

 

 

 

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.