XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 07. 08. 2022 r.

  1. W ramach przygotowania do Wielkiego Odpustu o g. 14:00 w kaplicy Grobu Matki Bożej zostanie odprawiona Msza św., następnie w procesji figura Matki Bożej Zaśniętej zostanie przeniesiona do kaplicy Domku Matki Bożej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy
  2. We wtorek przypada 31 rocznica męczeńskiej śmierci Ojców Zbigniewa i Michała, franciszkańskich misjonarzy z Peru, którzy 5 grudnia 2015 roku zostatali wyniesieni do godności błogosławionych.
  3. W najbliższy czwartek – 11 sierpnia – o godz. 14.00 rozpoczynają się w naszym Sanktuarium uroczystości Wielkiego Odpustu ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Szczegółowy program odpustu dostępny jest na stronie internetowej Sanktuarium (www.kalwariapaclawska.pl), na plakatach, ulotkach oraz będzie podawany na bieżąco. Główne Msze odpustowe w: czwartek, piątek, sobotę i niedzielę o godz. 18:00 na galerii. Gorąco zapraszamy do godnego i owocnego przeżycia tych dni!
  4. Wszystkim Mieszkańcom i Pielgrzymom, a zwłaszcza prowadzącym działalność gospodarczą przypominamy, że w czasie trwania Wielkiego Odpustu na terenie miejscowości: Kalwaria, Pacław i Nowosiółki Dydyńskie obowiązuje całkowity zakaz wnoszenia, sprzedaży, podawania i spożywania napojów alkoholowych oraz używania materiałów pirotechnicznych.
  5. Do naszego Zakonu (Franciszkanie) przyjmujemy kandydatów na braci zakonnych i na kapłanów. Jeśli zatem ktoś odczuwa w sercu głos powołania do życia w duchu św. Franciszka z Asyżu, w naszym klasztorze może uzyskać pomoc w jego rozeznaniu. Ponadto bracia nowicjusze wraz z wychowawcami zapraszają na organizowane przez nich rekolekcje „Come and see”, czyli Przyjdź i zobacz. To czas na wyciszenie, refleksję i wejście we wspólnotę braci mniejszych konwentualnych. Najbliższe takie wydarzenie będzie miało miejsce od 25 do 28 sierpnia. Szczegóły można znaleźć na stronie nowicjatu oraz naszego sanktuarium.
  6. Bóg zapłać za ofiary przeznaczone na cele remontowe składane do skarbony. Przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Wszystkich ofiarodawców polecamy opiece Matki Bożej Kalwaryjskiej.
  7. Z kalendarza liturgicznego w tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek święto św. Dominika, prezbitera i założyciela Zakonu Kaznodziejskiego, we wtorek św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy, współpatronki Europy, w środę święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, we czwartek święto św. Klary z Asyżu, dziewicy, w poniedziałek Uroczystość Wniebowzięcia NMP.
  8. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, po Mszach św. o godz. 9 i 11, w sali terapeutycznej przy zakrystii, będzie można spotkać się ze Stefanem Staniewiczem – psychologiem.

Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia, a także w czasie Wielkiego Odpustu Kalwaryjskiego są dostępne na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.

  1. Tradycyjnie przy grobie o. Wenantego, można zaopatrzyć się w materiały dotyczące jego życia. Natomiast dzisiaj po wszystkich Mszach Świętych bracia nowicjusze będą rozprowadzać kalendarze ścienne i kieszonkowe z Czcigodnym Sługą Bożym na 2023 rok. Dodatkowo, tylko w tę niedzielę, na placu kościelnym rozstawiony jest namiot, w którym można nabyć publikacje dotyczące naszego franciszkańskiego kandydata na Ołtarze.
  2. Zapraszamy do skorzystania z bufetu w Domu Pielgrzyma, a także z oferty sanktuaryjnych sklepików z pamiątkami, ziołami o. Grzegorza Sroki i Bonifratrów. Do nabycia jest już kalendarz kalwaryjski na przyszły 2023 rok. Korzystając z naszych punktów wspierają Państwo rozwój tego miejsca. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje Mszalne.

 

Wszystkich Pielgrzymów, Parafian i Gości polecamy wstawiennictwu i opiece Pani Kalwaryjskiej, niech wyprasza nam u swego Syna opiekę wszechmogącego Boga!

 

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.