XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

03, 07. 2022 r.

 1. Przeżywamy czas urlopów i wakacji – niech ten czas będzie również okazją do odkrywania Pana Boga w Sakramentach św. na modlitwie i w czytaniu Pisma św., w pięknie przyrody  i w napotkanym drugim człowieku! Zachęcamy także do spędzenia wakacji z naszym Franciszkańskim Duszpasterstwem Młodzieży                           i Powołań. Informacje na stronie internetowej franciszek.pl i w gablotach.
 2. Po Mszy św. o godz. 9:00 zmiana tajemnic żywego różańca. Wieczorna Mszą św. o godz. 18.00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwą o uzdrowienie.
 3. Zapraszamy na nieszpory codziennie o godz. 17:30 oraz do codziennej wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 przed obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej zakończonej Apelem
 4. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy we środę wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy i patronki Dzieł Misyjnych, w piątek wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera; w sobotę, wspomnienie Świętych Męczenników Mikołaja Picka, Willada i Towarzyszy, męczenników.
 5. Do naszego Zakonu (Franciszkanie) przyjmujemy kandydatów na braci zakonnych i na kapłanów. Jeśli zatem ktoś odczuwa w sercu głos powołania do życia w duchu św. Franciszka z Asyżu, w naszym klasztorze może uzyskać pomoc w jego rozeznaniu.
 6. W ramach Roku Ojca Wenantego organizujemy po raz czwarty Konkurs Literacki: „Ojciec Wenanty – czy znasz?  Informacje o konkursie zamieszczone na plakatach i stronie internetowej wenanty.pl.
 7. 16 lipca zapraszamy na odpust związany z II rocznicą podniesienia kościoła kalwaryjskiego do rangi bazyliki mniejszej. Jednocześnie będzie to dzień II Ogólnopolskiej Pielgrzymki Czcicieli Ojca Wenantego Katarzyńca. W programie m.in. Nabożeństwo „Okryci Płaszczem Maryi z Guadelupe”, a po apelu Maryjnym o  21.00  całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Więcej szczegółów na plakatach i stronie internetowej.
 8. Bóg zapłać za ofiary przekazywane na cele remontowe naszego sanktuarium zarówno te składane do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Numer konta klasztoru znajduje się na stronie internetowej. Za wszelkie wsparcie z serca dziękujemy, otaczając naszych Dobrodziejów opieką modlitewną. Trwają prace konserwatorskie przy wyposażeniu kaplicy Kajfasza oraz stacjach Drogi Krzyżowej.
 9. Spotkanie podsumowujące tegoroczne Misterium Męki Pańskiej odbędzie się w sobotę 9 lipca o godz. 19.00 w Nowosiółkach Dydyńskich. Zapraszamy wszystkich aktorów.
 10. W niedzielę 17 lipca zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz Towarzystwa Pomocy św. Brata Alberta w Przemyślu.
 11. Bóg zapłać parafianom z miejscowości: Sarzyny, Nowej Sarzyny, Grodziska Dolnego, Nowego Grodziska, Wólki Grodziskiej, Zmysłówki, Brzózy Królewskiej, Przychojca, Chodaczowa, Tarnogóry i Majdana Łętowskiego za prace wykonane przy dróżkach kalwaryjskich. Niech Matka Boża Kalwaryjskie otacza opieką ich swoją szczególną opieką za czas poświęcony dla naszego sanktuarium.
 12. Zapraszamy do skorzystania z bufetu w Domu Pielgrzyma, a także z oferty sanktuaryjnych sklepików z pamiątkami.

Wszystkich Pielgrzymów, Parafin i Gości polecamy wstawiennictwu i opiece Pani

Kalwaryjskiej, niech wyprasza nam u swego Syna opiekę wszechmogącego Boga!

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.