XIII  NIEDZIELA ZWYKŁA

26. 06. 2022 r.

 1. Z kalendarza liturgicznego w tym tygodniu obchodzimy: w wtorek wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika, we środę uroczystość Świętych Piotra i Pawła. W tym dniu imieniny obchodzą: br. Paweł i Pan Piotr – organista. Solenizantów polecamy waszej pamięci modlitewnej. W tym dniu możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami z racji tytułu bazyliki mniejszej naszej świątyni. Msze św. o godz. 7.00, 11.00 i 18.00.
 2. We wspólnocie klasztornej witamy Tomasza Czajkę, który przybył do nas z Rzymu. Swoje imieniny O. Tomasz będzie przeżywał w przyszłą niedzielę. Solenizantowi w nowym miejscu posługiwania życzymy wielu łask Bożych a nade wszystko opieki Matki Bożej Kalwaryjskiej i patrona św. Tomasza.
 3. We czwartek zakończenie nabożeństw czerwcowych, zapraszamy także do codziennej wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 przed obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej zakończonej Apelem Maryjnym.
 4. Zapraszamy na franciszkańskie akcje wakacyjne organizowane przez Duszpasterstwo Młodzieży i Powołań z Krakowa – szczegóły można znaleźć na plakatach oraz na stronie internetowej franciszek.pl
 5. Nasz Zakon przyjmuje kandydatów na braci zakonnych i kapłanów – więcej informacji można dowiedzieć się w zakrystii, a także na stronie internetowej franciszek.pl.
 6. W ramach Roku Ojca Wenantego organizujemy po raz czwarty Konkurs Literacki: „Ojciec Wenanty – czy znasz?  Informacje o konkursie zamieszczone na plakatach i stronie internetowej wenanty.pl.
 7. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy, po Mszach Św. o godz. 9 i 11, w sali terapeutycznej przy zakrystii, będzie można spotkać się ze Stefanem Staniewiczem – psychologiem.

Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia, są dostępne na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy bocznym wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.

 1. Kapłan odwiedzi chorych z naszej parafii w piątek od godziny 10.00.

 

 1. W najbliższą sobotę (2 lipca) zapraszamy na pierwszosobotnie Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. O 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i medytacja jednej z tajemnic różańcowych. O 18.00 Msza Św. i okazja do osobistego zawierzenia lub odnowienia swojego zawierzenia Maryi. Po zakończeniu Eucharystii różaniec z procesją do kaplicy Fatimskiej.
 2. 16 lipca zapraszamy na odpust związany z II rocznicą podniesienia kościoła kalwaryjskiego do rangi bazyliki mniejszej. Jednocześnie będzie to dzień II Ogólnopolskiej Pielgrzymki Czcicieli Ojca Wenantego Katarzyńca. W programie m.in. Nabożeństwo „Okryci Płaszczem Maryi z Guadelupe”, a po apelu Maryjnym o  21.00  całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Więcej szczegółów na plakatach i stronie internetowej.
 3. Bóg zapłać za ofiary przekazywane na cele remontowe naszego sanktuarium zarówno te składane do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Numer konta klasztoru znajduje się na stronie internetowej. Za wszelkie wsparcie z serca dziękujemy, otaczając naszych Dobrodziejów opieką modlitewną. Trwają prace konserwatorskie przy kaplicy Kajfasza. Także stacje Drogi Krzyżowej z Bazyliki poddawane są zabiegom   Natomiast ukończone zostały prace konserwatorskie przy figurach Pana Jezusa Frasobliwego i Zmartwychwstałego.  Sale wystawowe w nowych budynkach i kamienicy będzie można obejrzeć dzisiaj od godz. 10.00 do 16.00, zapraszamy.
 4. Spotkanie podsumowujące tegoroczne Misterium Męki Pańskiej odbędzie się w sobotę 9 lipca o godz. 19.00 w Nowosiółkach Dydyńskich. Zapraszamy wszystkich aktorów.
 5. Zapraszamy do skorzystania z bufetu w Domu Pielgrzyma, a także z oferty sanktuaryjnych sklepików z pamiątkami. Dom Pielgrzyma przyjmuje zgłoszenia na noclegi pod numerem 721-212-260.  .

 

Wszystkich Pielgrzymów, Parafin i Gości polecamy wstawiennictwu i opiece Pani Kalwaryjskiej, niech wyprasza nam u swego Syna opiekę Wszechmogącego Boga!

 

 

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.