XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

02. 07. 2023 r.

 1. Przeżywamy czas urlopów i wakacji – niech ten czas będzie również okazją do odkrywania Pana Boga w Sakramentach św. na modlitwie i w czytaniu Pisma św., w pięknie przyrody  i w napotkanym drugim człowieku! Zachęcamy także do spędzenia wakacji z naszym Franciszkańskim Duszpasterstwem Młodzieży  i Powołań. Informacje na stronie internetowej franciszek.pl i w gablotach.
 2. Po Mszy św. o godz. 9:00 zmiana tajemnic żywego różańca. Wieczorna Msza św. o godz. 18.00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwą o uzdrowienie.
 3. Zapraszamy do codziennej wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 przed obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej poprzedzoną rozważaniami rekolekcyjnymi oddanie33 z O. Wenantym Katarzyńcem, zakończonej Apelem Maryjnym.
 4. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek Święto św. Tomasza, Apostoła. Swoje imieniny będzie przeżywał Tomasz. Solenizantowi życzymy wielu łask Bożych a nade wszystko opieki Matki Bożej Kalwaryjskiej i patrona św. Tomasz.    We czwartek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy i patronki Dzieł Misyjnych, w sobotę wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.
 5. Kapłan odwiedzi chorych z naszej parafii w piątek od godziny 10.00.
 6. Do naszego Zakonu (Franciszkanie) przyjmujemy kandydatów na braci zakonnych i na kapłanów. Jeśli zatem ktoś odczuwa w sercu głos powołania do życia w duchu św. Franciszka z Asyżu, w naszym klasztorze może uzyskać pomoc w jego rozeznaniu.
 7. Bóg zapłać za ofiary przekazywane na cele remontowe naszego sanktuarium zarówno te składane do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Numer konta klasztoru znajduje się na stronie internetowej. Za wszelkie wsparcie z serca dziękujemy, otaczając naszych Dobrodziejów opieką modlitewną. Obecnie trwają prace przy kaplicy Grobu Pana Jezusa.
 8. Przy grobie Ojca Wenantego można nabyć najnowszą publikację ODDANIE33 – 33-dniowe rekolekcje z Ojcem Wenantym Katarzyńcem przygotowujące do zawierzenia się Maryi. Uroczyste zawierzenie odbędzie się w naszym sanktuarium 16 lipca br. o godz. 11:00. Poprzedzone będzie „Weekendem Zawierzenia” w dniach 14-16 lipca z całonocną adoracją Najświętszego Sakramentu. Szczegółowy program tego weekendu podamy w najbliższym czasie.
 9. Przypominamy, że na Kalwarię w tygodniu i w niedziele kursują busy z Przemyśla. Można dostać się pod same sanktuarium tymi środkami lokomocji. Rozkład jazdy zamieszczony na przystanku pod dzwonnicą kościelną.
 10. Przypominamy także iż można złożyć ofiary na sanktuarium poprzez wpłatomat znajdujący się z tyłu kościoła. Również ofiary na intencje Mszy św. zamawiane w zakrystii też można poprzez terminal przelać na konto klasztorne. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 11. W niedzielę 9 lipca zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz Towarzystwa Pomocy św. Brata Alberta w Przemyślu.
 12. Bóg zapłać parafianom z miejscowości: Sarzyny, Nowej Sarzyny, Grodziska Dolnego, Nowego Grodziska, Wólki Grodziskiej, Zmysłówki, Brzózy Królewskiej, Przychojca, Chodaczowa, Tarnogóry i Majdana Łętowskiego, Markowej: za prace wykonane przy dróżkach kalwaryjskich. Niech Matka Boża Kalwaryjska otacza ich swoją szczególną opieką za czas poświęcony dla naszego sanktuarium.
 13. Zapraszamy do skorzystania z bufetu w Domu Pielgrzyma, a także z oferty sanktuaryjnych sklepików z pamiątkami. Dom Pielgrzyma przyjmuje zgłoszenia na noclegi pod numerem 721-212-260
 14. Gala finałowa konkursu literackiego „Ojciec Wenanty – czy znasz?” odbędzie się w październiku. Termin składania prac konkursowych upływa 31 lipca 2023 r. W tym roku nagrodą specjalną dla zwycięzców jest pielgrzymka do Rzymu dla dwóch osób. Regulamin konkursu oraz szczegółowe informacje zamieszczone są na ulotkach, plakatach i stronie internetowej wenanty.pl

 

 

Wszystkich Pielgrzymów, Parafin i Gości polecamy wstawiennictwu i opiece Pani

Kalwaryjskiej, niech wyprasza nam u swego Syna opiekę wszechmogącego Boga!

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.