XII NIEDZIELA ZWYKŁA

19, 06. 2022 r.

  1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, w naszym Sanktuarium codziennie o godz. 17:30. W oktawie Bożego Ciała w czasie wieczornych nabożeństw zapraszamy na procesje Eucharystyczne, a także do codziennej wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 przed obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej zakończonej Apelem Maryjnym.
  2. Zapraszamy na franciszkańskie akcje wakacyjne organizowane przez Duszpasterstwo Młodzieży i Powołań z Krakowa – szczegóły można znaleźć na plakatach oraz na stronie internetowej franciszek.pl
  3. Nasz Zakon przyjmuje kandydatów na braci zakonnych i kapłanów – więcej informacji można dowiedzieć się w zakrystii, a także na stronie internetowej franciszek.pl
  4. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy, po Mszach Św. o godz. 9 i 11, w sali terapeutycznej przy zakrystii, będzie można spotkać się z Małgorzatą Sztolf – prawnikiem i prawnikiem kościelnym – na co dzień pracującą w Przemyskim Sądzie Metropolitalnym. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia, są dostępne na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.
  5. Dzisiaj o godz. 14.00 będziemy celebrować Eucharystię w Nowosiółkach Dydyńskich w stałym miejscu, bez procesji. Serdecznie zapraszamy
  6. Od piątku 24 VI do niedzieli 26 VI w Sanktuarium odbędzie się XXXIV Pielgrzymka Grup Trzeźwościowych. W sobotę 25 czerwca, o godz. 15.30 uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Bpa Stanisława Jamrozka. Szczegółowy program zamieszczony w gablotach.
  7. Kalendarza liturgicznego w tym tygodniu: we wtorek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, we czwartek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i w sobotę Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  8. Organizujemy już czwartą edycję Konkursu Literackiego dla dzieci, młodzieży i dorosłych – „Ojciec Wenanty – czy znasz?”. Prace konkursowe przyjmujemy do 15 sierpnia. Szczegółowe informacje zamieszczone są na stronie wenanty.pl oraz na plakatach i ulotkach.
  9. W środę, 22 czerwca o godz. 19:00, spotkanie dla mężczyzn z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy mężów, ojców, wdowców i kawalerów z Pacławia, Kalwarii, Nowosiółek i Leszczyn na wspólne zebranie w bazylice.
  10. Zapraszamy do skorzystania z bufetu w Domu Pielgrzyma, a także z oferty sanktuaryjnych sklepików z pamiątkami. Dom Pielgrzyma przyjmuje zgłoszenia na noclegi pod numerem 721-212-260.  .

Wszystkich Pielgrzymów, Parafin i Gości polecamy wstawiennictwu i opiece Pani Kalwaryjskiej, niech wyprasza nam u swego Syna opiekę Wszechmogącego Boga!

 

 

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.