XII  NIEDZIELA ZWYKŁA

25. 06. 2023 r.

 1. Z kalendarza liturgicznego w tym tygodniu obchodzimy: we środę wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika, we czwartek uroczystość Świętych Piotra i Pawła. W tym dniu imieniny obchodzą: br. Paweł i Pan Piotr – organista. Solenizantów polecamy waszej pamięci modlitewnej. W tym dniu możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami z racji tytułu bazyliki mniejszej naszej świątyni. Msze św. o godz. 7.00, 11.00 i 18.00.
 2. W parafialnej wspólnocie w przyszłą niedzielę pożegnamy O. Włodzimierza Starosteckiego, który przeniesiony został decyzją O. Prowincjała do Szklarskiej Poręby a powitamy O. Stanisława Glistę ze Szklarskiej Poręby. W nowych miejscach posługiwania życzymy obu Ojcom wielu łask Bożych a nade wszystko opieki Matki Bożej Kalwaryjskiej.
 3. W piątek zakończenie nabożeństw czerwcowych, zapraszamy także do codziennej wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 przed obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej poprzedzoną rozważaniami rekolekcyjnymi oddanie33 z O. Wenantym Katarzyńcem, przed obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej zakończonej Apelem Maryjnym.
 4. Zapraszamy na franciszkańskie akcje wakacyjne organizowane przez Duszpasterstwo Młodzieży i Powołań z Krakowa – szczegóły można znaleźć na plakatach oraz na stronie internetowej franciszek.pl
 5. Nasz Zakon przyjmuje kandydatów na braci zakonnych i kapłanów – więcej informacji można dowiedzieć się w zakrystii, a także na stronie internetowej franciszek.pl
 6. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, dziś po Mszach Św. o godz. 9 i 11, w sali terapeutycznej przy zakrystii będzie można spotkać się ze Stefanem Staniewiczem – psychologiem. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia dostępne są na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.
 7. W sobotę 1 lipca Mszą św. o godz. 13.00 w naszej Bazylice Mniejszej rozpoczną się obchody 100-lecia Polskiego Związku Łowieckiego połączone z XX Galą Myśliwską. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Dalsza część obchodów odbędzie się nad Wiarem koło kościoła w Huwnikach. Zapraszają Wójt Gminy Fredropol i Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Przemyślu.
 8. Również najbliższą sobotę (1 lipca) zapraszamy na pierwszosobotnie Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. O 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i medytacja jednej z tajemnic różańcowych. O 18.00 Msza Św. i okazja do osobistego zawierzenia lub odnowienia swojego zawierzenia Maryi. Po zakończeniu Eucharystii różaniec z procesją do kaplicy Fatimskiej.
 9. Bóg zapłać za ofiary przekazywane na cele remontowe naszego sanktuarium zarówno te składane do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Numer konta klasztoru znajduje się na stronie internetowej. Za wszelkie wsparcie z serca dziękujemy, otaczając naszych Dobrodziejów opieką modlitewną. Rozpoczęliśmy prace przy kaplicy Grobu Pana Jezusa.
 10. Przy grobie Ojca Wenantego można nabyć najnowszą publikację ODDANIE33 – 33-dniowe rekolekcje z Ojcem Wenantym Katarzyńcem przygotowujące do zawierzenia się Maryi. Uroczyste zawierzenie odbędzie się w naszym sanktuarium 16 lipca br. o godz. 11:00. Poprzedzone będzie „Weekendem Zawierzenia” w dniach 14-16 lipca z całonocną adoracją Najświętszego Sakramentu. Szczegółowy program tego weekendu podamy w najbliższym czasie.
 11. Przypominamy, że na Kalwarię kursują w tygodniu i w niedziele busy z Przemyśla. Można dostać się pod same sanktuarium tymi środkami lokomocji. Rozkład jazdy zamieszczony na przystanku pod dzwonnicą kościelną.
 12. O tego tygodnia można złożyć ofiary na sanktuarium poprzez wpłatomat znajdujący się z tyłu kościoła. Również ofiary na intencje Mszy św. zamawiane w zakrystii też można poprzez terminal przelać na konto klasztorne. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 13. Zapraszamy do skorzystania z bufetu w Domu Pielgrzyma, a także z oferty sanktuaryjnych sklepików z pamiątkami. Dom Pielgrzyma przyjmuje zgłoszenia na noclegi pod numerem 721-212-260.

 

Wszystkich Pielgrzymów, Parafin i Gości polecamy wstawiennictwu i opiece Pani Kalwaryjskiej, niech wyprasza nam u swego Syna opiekę Wszechmogącego Boga!

 

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.