XI NIEDZIELA ZWYKŁA

18. 06. 2023 r.

  1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, w naszym Sanktuarium codziennie o godz. 17:30, a także do codziennej wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 poprzedzoną rozważaniami rekolekcyjnymi oddanie33 z O. Wenantym Katarzyńcem, przed obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej zakończonej Apelem Maryjnym.
  2. Zapraszamy na franciszkańskie akcje wakacyjne organizowane przez Duszpasterstwo Młodzieży i Powołań z Krakowa – szczegóły można znaleźć na plakatach oraz na stronie internetowej franciszek.pl
  3. Nasz Zakon przyjmuje kandydatów na braci zakonnych i kapłanów – więcej informacji można dowiedzieć się w zakrystii, a także na stronie internetowej franciszek.pl
  4. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy, po Mszach Św. o godz. 9 i 11, w sali terapeutycznej przy zakrystii, swą wiedzą i doświadczeniem służyć będzie Dorota Winiarz – pedagog, resocjalizator, doradca życia rodzinnego. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia, są dostępne na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.
  5. Od piątku 23 VI do niedzieli 25 VI w Sanktuarium odbędzie się I Ogólnopolska i XXXV Pielgrzymka Grup Trzeźwościowych. W sobotę 24 czerwca, o godz. 15.30 uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Bpa Stanisława Jamrozka. Szczegółowy program zamieszczony w gablotach.
  6. Z kalendarza liturgicznego w tym tygodniu: we środę wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, w sobotę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  7. Podobnie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku, organizujemy Konkurs Literacki „Ojciec Wenanty – czy znasz?”. Termin składania prac konkursowych upływa 31 lipca 2023 r. W tym roku nagrodą specjalna dla zwycięzców jest pielgrzymka do Rzymu dla dwóch osób. Regulamin konkursu oraz szczegółowe informacje zamieszczone są na ulotkach, plakatach i stronie internetowej wenanty.pl
  8. Bóg zapłać za ofiary przekazywane na cele remontowe naszego sanktuarium zarówno te składane do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Numer konta klasztoru znajduje się na stronie internetowej. Za wszelkie wsparcie z serca dziękujemy, otaczając naszych Dobrodziejów opieką modlitewną. Rozpoczęliśmy prace przy kaplicy Grobu Pana Jezusa.
  9. Przypominamy, że na kalwarię kursują w tygodniu i w niedziele busy z Przemyśla. Można dostać się pod same sanktuarium tymi środkami lokomocji. Rozkład jazdy zamieszczony na przystanku pod dzwonnicą kościelną.
  10. Zapraszamy do skorzystania z bufetu w Domu Pielgrzyma, a także z oferty sanktuaryjnych sklepików z pamiątkami. Dom Pielgrzyma przyjmuje zgłoszenia na noclegi pod numerem 721-212-260.  .

Wszystkich Pielgrzymów, Parafin i Gości polecamy wstawiennictwu i opiece Pani Kalwaryjskiej, niech wyprasza nam u swego Syna opiekę Wszechmogącego Boga!

 

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.