X NIEDZIELA ZWYKŁA

11. 06. 2023 r.

  1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w naszym Sanktuarium codziennie o godz. 17:30.

 

  1. Dzisiaj odbędą się uroczystości upamiętniające pomordowanych Kapelanów Katyńskich. zapraszamy na Eucharystię na godz. 11.00 pod przewodnictwem Ks. bpa dr  Wiesława Lechowicza – Biskupa Polowego, a po Eucharystii udamy się na Ukrzyżowanie, gdzie odbędzie się Apel Poległych i złożymy wieniec pod tablicą Kapelanów Katyńskich oraz zapalimy znicze przy każdym z dębów upamiętniających męczenników wschodu przy udziale Kompanii Honorowej Wojska Polskiego i przedstawicieli Straży Granicznej oraz orkiestry wojskowej z Lublina. Szczegóły na plakatach.  Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

  1. Z kalendarza liturgicznego w tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie Męczenników: bł. Józefa Achillesa Puchały, prezbitera, Katarzyny Celesty Faron, dziewicy, Stanisława Starowieyskiego i Towarzyszy, we wtorek odpust św. Antoniego z Padwy i święto patronalne naszej Prowincji po porannej i wieczornej Mszy św. poświęcenie bułek i lilii. W środę wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika, w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

 

  1. Nasz Zakon przyjmuje kandydatów na braci zakonnych i kapłanów – więcej informacji można dowiedzieć się w zakrystii, a także na stronie internetowej franciszek.pl

 

  1. Od piątku 23 VI do niedzieli 25 VI w Sanktuarium odbędzie się I Ogólnopolska i XXXV Pielgrzymka Grup Trzeźwościowych. W sobotę 24 czerwca, o godz. 15.30 uroczysta Msza św. pod przewodnictwem JE bpa Stanisława Jamrozka. Szczegółowy program zamieszczony w gablotach.

 

  1. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, dziś po Mszach Św. o godz. 9 i 11, w sali terapeutycznej przy zakrystii swą wiedzą i doświadczeniem służyć będzie Stanisław Radyk – prawnik. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia dostępne są na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji

 

  1. Podobnie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku, organizujemy Konkurs Literacki „Ojciec Wenanty – czy znasz?”. Termin składania prac konkursowych upływa 31 lipca 2023 r. W tym roku nagrodą specjalna dla zwycięzców jest pielgrzymka do Rzymu dla dwóch osób. Regulamin konkursu oraz szczegółowe informacje zamieszczone są na ulotkach, plakatach i stronie internetowej wenanty.pl

 

  1. Bóg zapłać za ofiary przekazywane na cele remontowe naszego sanktuarium zarówno te składane do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Numer konta klasztoru znajduje się na stronie internetowej. Za wszelkie wsparcie z serca dziękujemy, otaczając naszych Dobrodziejów opieką modlitewną

 

  1. Od 13 czerwca rusza pierwsza edycja rekolekcji ODDANIE33 z ojcem Wenantym Katarzyńcem. Rekolekcje potrwają do 16 lipca. Uroczyste zakończenie rekolekcji z aktem zawierzenia będzie mieć miejsce 16 lipca, podczas sumy o godzinie 11:00, której będzie przewodniczył bp Stanisław Jamrozek z Przemyśla. Osoby, które nie dadzą rady uczestniczyć w rekolekcjach osobiście, będą mogły łączyć się z pozostałymi uczestnikami poprzez transmisję internetową na kanałach internetowych naszego sanktuarium codziennie o godz. 20:30. Szczegółowe informacje zamieszczone są na stronach internetowych naszego sanktuarium.

 

  1. Zapraszamy do skorzystania z bufetu w Domu Pielgrzyma, (dzisiaj bufet nieczynny w godz. 13.00 – 14.15 z powodu wydawania obiadu dla grupy) a także z oferty sanktuaryjnych sklepików z pamiątkami. Dom Pielgrzyma przyjmuje zgłoszenia na noclegi pod numerem 721-212-260. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne.

 

Wszystkich Pielgrzymów, Parafin i Gości polecamy wstawiennictwu i opiece Pani Kalwaryjskiej, niech wyprasza nam u swego Syna opiekę wszechmogącego Boga!

 

 

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.