X NIEDZIELA ZWYKŁA

09. 06. 2024 r.

  1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w naszym Sanktuarium codziennie o godz. 17:30.
  2. Z kalendarza liturgicznego w tym tygodniu obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Barnaby, Apostoła, w tym dniu 9 wtorek i zakończenie nowenny dziewięciu wtorków przed uroczystością św. Antoniego z Padwy, we środę wspomnienie Męczenników: bł. Józefa Achillesa Puchały i Hermana Stępnia prezbiterów, męczenników, w czwartek odpust św. Antoniego z Padwy i święto patronalne naszej Prowincji po porannej i wieczornej Mszy św. poświęcenie bułek i lilii. W piątek wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika, w sobotę wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy.
  3. Nasz Zakon przyjmuje kandydatów na braci zakonnych i kapłanów – więcej informacji można dowiedzieć się w zakrystii, a także na stronie internetowej franciszek.pl
  4. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, dziś po Mszach Świętych o godz. 9.00 i 11.00, w sali terapeutycznej przy zakrystii, swą wiedzą i doświadczeniem służyć będzie Justyna Adamczewska-Nowacka – psycholog. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia dostępne są na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.
  5. Z okazji 5 urodzin Kalwaryjskiego Ośrodka Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, zapraszamy na DZIEŃ RODZINY, który odbędzie się w niedzielę 23 czerwca. O godzinie 11.00 Msza Św. z indywidualnym błogosławieństwem rodzin, małżeństw i par. Po niej w Sali Pielgrzyma krótkie przedstawienie przygotowane przez teatr osób niepełnosprawnych i osób z autyzmem – „Melpomena”. Adaptacja sztuki K. I. Gałczyńskiego pt. „Babcia i wnuczek czyli noc cudów”. Dodatkowo przy kaplicy św. Rafała liczne atrakcje dla najmłodszych. Zapraszamy.
  6. Od piątku 28 VI do niedzieli 30 VI w Sanktuarium odbędzie się II Ogólnopolska i XXXVI Pielgrzymka Grup Trzeźwościowych. W sobotę o godz. 15.30 uroczysta Msza św. pod przewodnictwem JE bpa Krzysztofa Chudzio. Szczegółowy program zamieszczony w gablotach.
  7. Organizujemy VI-tą edycję konkursu literackiego „Ojciec Wenanty – czy znasz?”. Termin składania prac konkursowych upływa 31 lipca 2024 r. Regulamin konkursu oraz szczegółowe informacje zamieszczone są na ulotkach, plakatach i stronie internetowej wenanty.pl
  8. Bóg zapłać za ofiary przekazywane na cele remontowe naszego sanktuarium zarówno te składane do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Numer konta klasztoru znajduje się na stronie internetowej. Za wszelkie wsparcie z serca dziękujemy, otaczając naszych Dobrodziejów opieką modlitewną
  9. Od 11 czerwca rusza druga edycja rekolekcji ODDANIE33 z ojcem Wenantym Katarzyńcem. Uroczyste zakończenie rekolekcji z aktem zawierzenia będzie mieć miejsce 14 lipca, podczas sumy o godzinie 11:00, której będzie przewodniczył bp Stanisław Jamrozek z Przemyśla. Osoby, które nie dadzą rady uczestniczyć w rekolekcjach osobiście, będą mogły łączyć się z pozostałymi uczestnikami poprzez transmisję internetową na kanałach internetowych naszego sanktuarium codziennie o godz. 20:30. Szczegółowe informacje zamieszczone są na stronach internetowych naszego sanktuarium.
  10. Zapraszamy do skorzystania z bufetu w Domu Pielgrzyma do 16.00, także z oferty sanktuaryjnych sklepików z pamiątkami. Dom Pielgrzyma przyjmuje zgłoszenia na noclegi pod numerem 721-212-260. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne.

Wszystkich Pielgrzymów, Parafin i Gości polecamy wstawiennictwu i opiece Pani Kalwaryjskiej, niech wyprasza nam u swego Syna opiekę wszechmogącego Boga!

 

 

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.