VII   NIEDZIELA    WIELKANOCNA

UROCZYSTOŚĆ  WNIEBOWSTĄPIENIA   PAŃSKIEGO 

29.05.2022 r.

 

 

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – o godz. 14:00. Msza św. w kaplicy Grobu Matki Bożej a przy kaplicy Wniebowstąpienia Pana Jezusa okolicznościowe nabożeństwo. Kazania dzisiaj głosi O. Dariusz Gaczyński – sekretarz ds. misji w naszej prowincji. Puszka po Mszach św. przeznaczona jest na potrzeby naszych franciszkańskich misji.
 2. We wtorek zakończenie nabożeństw majowych, od środy rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.30
 3. 1 czerwca Gminny Dzień Dziecka. Zaczynamy od godz. 10.00. Zapraszamy wszystkie dzieci naszej gminy z rodzicami.
 4. W czwartek 2 czerwca o godz. 7.00 Msza św. prymicyjna naszego o. Dawida Bujasa, a wieczorem młodzież naszego dekanatu przystąpi do sakramentu bierzmowania podczas Mszy św. o godz. 18.00. Od 3 do 5 czerwca rekolekcje Przewodników Kalwaryjskich. Zapraszamy także tych którzy pragną zostać przewodnikiem kalwaryjskim. Zgłoszenia przyjmowane są w Domu Pielgrzyma.
 5. W pierwszy piątek miesiąca kapłan odwiedzi chorych od godz. 10.00.
 6. W najbliższą sobotę odbędą się w naszym Sanktuarium uroczystości odpustowe Zesłania Ducha Świętego. Msze św. o g. 7:00 i 18:00.
  – O g. 9:00 rozpoczną się Dróżki Pana Jezusa, w czasie dróżek około 11:00 dodatkowa Msza św. w kaplicy Grobu Matki Bożej.

– o godz. 17.30  nabożeństwo czerwcowe i medytacja pierwszosobotnia, o 18.0 Msza św., a po niej procesja różańcowa do kaplicy Fatimskiej. O 21.00 Apel Maryjny.

– O g. 21:30 rozpoczniemy czuwanie, o 23.00 zakończenie adoracji, o 23.15 Godzina Czytań i o 24.00-Msza-św.
– W przyszłą niedzielę suma odpustowa o g. 11:00. Natomiast o g. 13:00 rozpoczną się Dróżki Matki Bożej Bolesnej.

 1.   Bóg zapłać za ofiary przekazywane na cele remontowe naszego sanktuarium zarówno te składane do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Numer konta klasztoru znajduje się na stronie internetowej.  Za wszelkie wsparcie z serca dziękujemy, otaczając naszych Dobrodziejów opieką modlitewną. Rozpoczęliśmy trzeci – ostatni etap prac konserwatorskich przy kaplicy Kajfasza. A sale wystawowe w nowych budynkach i kamienicy będzie można obejrzeć dzisiaj od godz. 9.00 do 16.00, zapraszamy.
 2. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy, po Mszach Św. o godz. 9 i 11, w sali terapeutycznej przy zakrystii, swą wiedzą i doświadczeniem służyć będzie Aneta Mróz-Kuźniak – doradca życia rodzinnego, mediator rodzinny, socjoterapeutka – na co dzień pracująca z młodzieżą w ośrodku stacjonarnym w Przemyślu. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia, są dostępne na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.
 3. W dniach 17-19 czerwca odbędzie się kolejna seria rekolekcji „Weekendy w milczeniu… z Ojcem Wenantym”. Rozpoczęcie rekolekcji w piątek, 17 czerwca o godz. 18:00. Szczegółowe informacje zamieszczone są na stronie wenanty.pl oraz na plakatach i ulotkach.
 4. Również i w tym roku organizujemy już czwartą edycję Konkursu Literackiego dla dzieci, młodzieży i dorosłych – „Ojciec Wenanty – czy znasz?”. Prace konkursowe przyjmujemy do 15 sierpnia. Szczegółowe informacje zamieszczone są na stronie wenanty.pl oraz na plakatach i ulotkach.
 5. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne.
 6. Przyjmujemy kandydatów do naszego Zakonu. Kandydaci w klasztorze mogą uzyskać bliższe informacje.
 7. Zapraszamy na rekolekcje z cyklu „Come and see” organizowane w naszym nowicjacie. Najbliższe takie spotkanie odbędzie się w dniach 3-5 czerwca, kolejne w dniach 27 czerwca-1 lipca. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej: strona nowicjatu oraz na facebookowy profil nowicjatu. Zapraszamy!
 8. Zapraszamy do skorzystania z bufetu w Domu Pielgrzyma, a także z oferty sanktuaryjnych sklepików z pamiątkami. Dom Pielgrzyma przyjmuje zgłoszenia na noclegi pod numerem 721-212-260. 
 9. Rozpoczęły się zapisy na 42.gą pieszą pielgrzymkę z przemyskiej katedry na Jasną Górę w dniach 4-15 lipca w grupie św. JACKA. Szczegóły na plakacie w gablocie

 

Otwórzmy serca na dar Bożego błogosławieństwa

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.