NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 1. 04 2022 r.
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uroczystego przeżycia świąt w naszym Sanktuarium. W sposób szczególny tym, którzy brali udział w Misterium Męki Pańskiej, złożyli swe ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i na świąteczny wystrój Sanktuarium, brali udział w Triduum Paschalnym. Dziękujemy naszym Ministrantom, Panu Organiście, Osobom pomagającym w świątecznym ubraniu Kościoła i zaangażowanym w śpiew i liturgię, Bratu Pawłowi, Bratu Rafałowi i Braciom Nowicjuszom wraz z Ceremoniarzem. Dziękujemy także za wszystkie dary materialne (spożywcze) przekazane w tych dniach dla naszej-Wspólnoty. Za życzenia składane osobiście i drogą elektroniczną – wszystkie odwzajemniamy i polecamy wszystkich Matce Bożej Kalwaryjskiej i Jezusowi Zmartwychwstałemu.
 3. Jutro „Poniedziałek Wielkanocny” – Msze św. w porządku niedzielnym – o godz.: 7:30. 9:00, 11:00, 16:00 i 18:00, w Leszczynach o 9:30.
 4. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, dziś (17.04) po Mszach Św. o godz. 9 i 11, w sali terapeutycznej przy zakrystii, swą wiedzą i doświadczeniem służyć będzie o. Aleksander Paprzycki – spowiednik, kierownik duchowy oraz terapeuta uzależnień, natomiast jutro (w Poniedziałek Wielkanocny), w tym samym czasie i miejscu, będzie można spotkać się z o. Adamem Mikosiakiem – kierownikiem duchowym, wstawiennikiem, osobą pomagającą przy rozeznawaniu powołania. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia, są dostępne na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.
 5. Rozpoczynamy przeżywać radosną oktawę Zmartwychwstania Pańskiego, która jest przedłużeniem świętowania pamiątki zwycięstwa Chrystusa na cały tydzień. Z tego powodu w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. Bóg zapłać za ofiary przekazywane na cele remontowe naszego sanktuarium zarówno te składane do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Numer konta klasztoru znajduje się na stronie internetowej. Przypominamy, iż można odpisać 1% swojego podatku na cele związane z Kalwarią Pacławską. Dane potrzebne do wypełnienia PIT-u to numer KRS oraz Cel Szczegółowy,  znajdziemy na ulotkach, które są rozłożone z tyłu kościoła, oraz na stronie internetowej kalwariapaclawska.pl. Można też przynieść Pit-y do zakrystii, pomożemy je rozliczyć. Za wszelkie wsparcie z serca dziękujemy, otaczając naszych Dobrodziejów opieką modlitewną.
 7. We wtorek 2 dzień nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy,
 8. Nasze Sanktuarium organizuje w maju 2022 r. rekolekcje „przy grobie Ojca Wenantego” dla małżeństw oraz osób indywidualnych. Terminy rekolekcji zamieszczone są na ulotkach, plakatach w gablocie oraz na stronach internetowych naszego sanktuarium.
 9. Przy grobie Ojca Wenantego można nabyć najnowsze publikacje: Pisma Ojca Wenantego, Modlitewnik, Cuda sługi Bożego, audiobook z biografią, płytę z oratorium Odnalezione szczęście oraz inne opracowania. Uzyskany dochód przeznaczony jest na rozwój kultu Ojca Wenantego. Prosimy także o pisemne zgłaszanie łask i świadectw za wstawiennictwem sługi Bożego
 10. W przyszłą niedzielę zapraszamy na dodatkowe nabożeństwo z koronką do Miłosierdzia Bożego o g. 15:00. Pamiętajmy, że za odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy, wobec Najświętszego Sakramentu, można każdego dnia zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Chorzy ten odpust zyskują za odmówienie koronki poza świątynią. Również w przyszłą niedzielę – Miłosierdzia Bożego – rozpoczęcie XXII sezonu motocyklowego. Suma o godz. 11.00 pod przewodnictwem Marka Dudy – Archidiecezjalnego Duszpasterza Motocyklistów. Podczas spotkania będzie można oddać krew.
 11. 1 maja Mszy św. o godz. 11.00 przewodniczył będzie Abp Adam Szal podczas XXVII Podkarpackiej Pielgrzymki Straży Pożarnych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 12. PKS Przemyśl Sp. z o.o. informuje, że od dnia 06.03.2022 r. uruchomił nową linię: Przemyśl – Kalwaria Pacławska przez: Kupiatycze, Darowice, Młodowice, Nowosiółki Dydyńskie. W niedziele: Odjazdy z Przemyśla o godz. 10.00, 11.30, 15.00, 16.30;
  Odjazdy z Kalwarii o godz. 10.50, 12.25, 15.50, 17.20. PKS zaprasza do skorzystania z przewozów.
 13. 23 kwietnia w Centrum Kulturalnym w Przemyślu o godz. 18.00 odbędzie się koncert w XX-lecie Międzynarodowych Warsztatów muzyki Gospel. Zapraszają organizatorzy.
 14. Tych wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoje zrozumienie najbardziej podstawowych prawd wiary, zapraszamy na serię „Drogi proste – o dogmatach po ludzku”, która publikowana jest na kanale YouTube „mniejszi” naszej prowincji. Szczegóły na plakatach.
 15. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne. Dom Pielgrzyma i sklepik w święta nieczynne.

Niech Chrystus Pan mocą swego Zmartwychwstania opromienia swoim światłem wszystkich: Parafian, Pielgrzymów i Gości; niech stanie się źródłem prawdziwej radości; niech nas umocni w stawaniu się Jego świadkami w życiu codziennym, przez wstawiennictwo Matki Bożej Kalwaryjskiej niech nam błogosławi i strzeże.

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.