VII Niedziela Zwykła – 19. 02. 2023 r.

  1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o osobach uzależnionych i ich rodzinach, prosząc dla nich o dar wolności od alkoholizmu i innych używek. Sami podejmijmy również postanowienia abstynencji, zwłaszcza na rozpoczynający się w środę czas Wielkiego Postu.
  2. 22 lutego przypada Środa Popielcowa – początek okresu Wielkiego Postu. Msze św. z posypaniem głów popiołem o g. 8:00; 11:00 i 17:00. Tego dnia obowiązuje post ścisły tzn.: post jakościowy – od pokarmów mięsnych (dla tych którzy ukończyli 14.ty rok życia) oraz post ilościowy – czyli trzy posiłki w ciągu dnia, ale tylko jeden do syta i dwa „lekkie” (dla tych którzy ukończyli 18.ty rok życia a nie rozpoczęli 60.tego roku życia). W tym dniu rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, które poprowadzi dr Marek Augustyn z  Rychwałdu,  a  przeżywać je będziemy z Całunem Turyńskim. Programy rekolekcji  wystawione są z tyłu kościoła.
  3. Droga Krzyżowa z uczczeniem relikwii Krzyża Świętego w czasie rekolekcji będzie odprawiana w Leszczynach w czwartek o godz. 17.00 a w naszym Sanktuarium w piątek o g. 17:30. Eucharystia po Drodze Krzyżowej w intencji uczestników Misterium na Dróżkach Kalwaryjskich. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym                i uczczeniem relikwii Krzyża Św. będą w niedzielę o g. 15:15. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny. Do udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach jest zobowiązana Młodzież przygotowująca się do Bierzmowania.
  4. Zgodnie z tradycją, dobrowolne ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczny wystrój naszego Sanktuarium zbieramy podczas Gorzkich Żali, natomiast podczas Drogi Krzyżowej jest wystawiony koszyk na jałmużnę wielkopostną przeznaczoną dla Caritas naszej Archidiecezji.
  5. W dniach 24-26 lutego (piątek-niedziela) zapraszamy na rekolekcje małżeńskie. Więcej informacji jest na ulotkach i stronie internetowej wenanty.pl. Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałą ofertą rekolekcyjną ma Kalwarii Pacławskiej w pierwszym półroczu  2023 r. Szczegółowe  informację  można  znaleźć  na  stronie  internetowej sanktuarium, na tablicy umieszczonej na placu kościelnym i oraz w gablocie w podcieniach Kościoła.
  6. W niedzielę 26 lutego o godz. 17:00, w świetlicy w Nowosiółkach Dydyńskich, odbędzie się spotkanie organizacyjne przed tegorocznym Misterium Męki Pańskiej na dróżkach kalwaryjskich. Zapraszamy wszystkich uczestników. Zapraszamy również chętnych, pragnących wziąć udział po raz pierwszy w Misterium. Niedziela, 26 lutego, godz. 17:00, Nowosiółki Dydyńskie (świetlica). Prosimy o poinformowanie wszystkich uczestników spoza naszej parafii.
  7. Przypominamy, iż można odpisać 1,5% swojego podatku na cele związane z Kalwarią Pacławską. Każdy podatnik składający PIT w urzędzie skarbowym, może przeznaczyć 1,5% podatku na naszą działalność. Dane potrzebne do wypełnienia PIT-u to numer KRS oraz Cel Szczegółowy. Powyższe dane znajdziemy na ulotkach, które są rozłożone z tyłu kościoła, oraz na stronie internetowej kalwariapaclawska.pl. Za wszelkie wsparcie z serca dziękujemy, otaczając naszych Dobrodziejów opieką modlitewną
  8. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, po Mszy Św. o godz. 11, w sali terapeutycznej przy zakrystii, będzie można spotkać się z prawnikiem, Małgorzata Sztolf, na co dzień pracująca w Przemyskim Sądzie Metropolitalnym.  Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia są dostępne na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.
  9. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne.

Na kolejny tydzień życzymy pełni Bożej opieki,  niech Maryja –   Pani Kalwaryjska, otacza nas swoją matczyną opieką!

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.