OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

VI Niedziela Zwykła – 11. 02. 2024 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Chorego we wspomnienie NMP z Lourdes. Jest to dzień modlitwy w intencji chorych, a zarazem szczególna okazja do okazania im chrześcijańskiej miłości. Msza św. o godz. 1600 z sakramentem namaszczenia chorych i błogosławieństwem „lurdzkim”. Również dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o osobach uzależnionych i ich rodzinach, prosząc dla nich o dar wolności od alkoholizmu i innych używek. Sami podejmijmy również postanowienia abstynencji, zwłaszcza na rozpoczynający się w środę czas Wielkiego Postu.
 2. Przypominamy o spotkaniu organizacyjnym przed tegorocznym Misterium Męki Pańskiej na dróżkach kalwaryjskich, które odbędzie się dzisiaj godz. 15:00 w świetlicy w Nowosiółkach Dydyńskich. Zapraszamy wszystkich uczestników, a także chętnych pragnących wziąć udział po raz pierwszy w Misterium. Prosimy o poinformowanie wszystkich uczestników spoza naszej parafii.
 3. 14 lutego przypada Środa Popielcowa – początek okresu Wielkiego Postu. Msze św. z posypaniem głów popiołem o g. 8:00; 11:00 i 17:00. Tego dnia obowiązuje post ścisły tzn.: post jakościowy – od pokarmów mięsnych (dla tych którzy ukończyli 14.ty rok życia) oraz post ilościowy – czyli trzy posiłki w ciągu dnia, ale tylko jeden do syta i dwa „lekkie” (dla tych którzy ukończyli 18.ty rok życia a nie rozpoczęli 60.tego roku życia).
 4. Parafialne Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii będziemy przeżywać od 16 do 18 lutego 2024. Poprowadzi je o. Piotr Głód z Lewoczy na Słowacji. Program wystawiony jest za ławkami oraz zamieszczony na stronie internetowej sanktuarium.
 5. W pierwszy weekend Wielkiego Postu, w dniach 16-18 lutego, odbędą się Rekolekcje Wielkopostne na Dróżkach Kalwaryjskich. Głównym punktem rekolekcji będą Dróżki Pana Jezusa w sobotę, 17 lutego, niezależnie od warunków pogodowych, ok. 7 godz. wędrowania. Zapewniamy nocleg i wyżywienie w Domu Pielgrzyma. Koszt rekolekcji 300 zł od osoby. Zgłoszenia przyjmuje recepcja Domu Pielgrzyma. Szczegółowe informacje i program zamieszczone są na plakatach i ulotkach oraz stronach internetowych sanktuarium. Serdecznie zapraszamy.
 6. Zachęcamy również do zapoznania się z ofertą rekolekcyjną na Kalwarii Pacławskiej w pierwszym półroczu 2024 r. Szczegółowe informację można znaleźć na stronie internetowej sanktuarium, na tablicy umieszczonej na placu kościelnym oraz w gablocie w podcieniach Kościoła.
 7. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, dziś po Mszy Św. o godz. 11.00, w sali terapeutycznej przy zakrystii, swą wiedzą i doświadczeniem służyć będzie Aleksandra Mazur – psychiatra. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia dostępne są na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.
 8. Przy grobie Ojca Wenantego można nabyć materiały związane ze Sługą Bożym.  Prosimy także o pisemne  zgłaszanie  świadectw i  łask za wstawiennictwem Ojca Wenantego Katarzyńca, abyśmy mogli jak najszybciej cieszyć się darem jego beatyfikacji.
 1. Bóg zapłać za ofiary przekazywane na cele remontowe naszego sanktuarium zarówno te składane do skarbony  przy  ołtarzu  Matki  Bożej  Kalwaryjskiej  oraz  przekazywane  na  konto   remontowe klasztoru. Numer konta klasztoru znajduje się na stronie internetowej. Wszystkich ofiarodawców polecamy opiece Matki Bożej Kalwaryjskiej.
 2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i uczczeniem relikwii Krzyża Św. będą w niedzielę o g. 15:15. za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.
 3. Przypominamy, iż można odpisać 1,5% swojego podatku na cele związane z Kalwarią Pacławską. Każdy podatnik składający PIT w urzędzie skarbowym, może przeznaczyć 1,5% podatku na naszą działalność. Dane potrzebne do wypełnienia PIT-u to numer KRS oraz Cel Szczegółowy. Powyższe dane znajdziemy na ulotkach, które są rozłożone z tyłu kościoła, oraz na stronie internetowej kalwariapaclawska.pl. Za wszelkie wsparcie z serca dziękujemy, otaczając naszych Dobrodziejów opieką modlitewną.
 4. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne.

 

Na kolejny tydzień życzymy pełni Bożej opieki, niech Maryja – Pani Kalwaryjska, otacza swoją matczyną opieką!

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.