VI Niedziela Zwykła – 12. 02. 2023 r.

  1. Spotkanie wszystkich członków Rycerstwa Niepokalanej dzisiaj po mszy św. o godz.00, a po

niej spotkanie w sali Fredry.

  1. Zapraszamy dzieci i młodzież chcących zaangażować się w przygotowanie oprawy Mszy św. Najbliższe spotkanie we wtorek 14 lutego o godz. 17.00 w Sali Fredry w klasztorze.
  2. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, po Mszy Św. o godz. 11, w sali terapeutycznej przy zakrystii, będzie można spotkać się z Agnieszka Łach – pedagogiem, resocjalizatorem, trenerem TUS. Na co dzień pracująca z dziećmi i młodzieżą autystyczną w Przemyślu. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia są dostępne na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.
  3. Przy grobie Ojca Wenantego można nabyć materiały związane ze Sługą Bożym.  Prosimy także o

pisemne  zgłaszanie  świadectw  i  łask za wstawiennictwem Ojca Wenantego Katarzyńca, abyśmy mogli jak najszybciej cieszyć się darem jego beatyfikacji.

  1. Bóg zapłać za ofiary przekazywane na cele remontowe naszego sanktuarium zarówno te składane do skarbony  przy  ołtarzu  Matki  Bożej  Kalwaryjskiej  oraz  przekazywane  na  konto   remontowe klasztoru. Numer konta klasztoru znajduje się na stronie internetowej. Wszystkich ofiarodawców polecamy opiece Matki Bożej Kalwaryjskiej
  2. Przypominamy, iż można odpisać 1,5% swojego podatku na cele związane z Kalwarią Pacławską. Każdy podatnik składający PIT w urzędzie skarbowym, może przeznaczyć 1,5% podatku na naszą działalność. Dane potrzebne do wypełnienia PIT-u to numer KRS oraz Cel Szczegółowy. Powyższe dane znajdziemy na ulotkach, które są rozłożone z tyłu kościoła, oraz na stronie internetowej kalwariapaclawska.pl. Za wszelkie wsparcie z serca dziękujemy, otaczając naszych Dobrodziejów opieką modlitewnąJuż dzisiaj zapraszamy do udziału w  rekolekcjach Wielkopostnych, które w naszej parafii odbywać się będą w dniach 22-24 luty, (tj. od środy popielcowej do piątku). Rekolekcje poprowadzi dr Marek Augustyn  z  Rychwałdu,  a  przeżywać je będziemy z Całunem Turyńskim. Programy wystawione z tyłu kościoła.
  3. W dniach 24-26 lutego (piątek-niedziela) zapraszamy na rekolekcje małżeńskie. Więcej informacji jest na ulotkach i stronie internetowej wenanty.pl. Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałą ofertą rekolekcyjną ma Kalwarii Pacławskiej w pierwszym półroczu  2023 r. Szczegółowe  informację  można  znaleźć  na  stronie  internetowej sanktuarium, na tablicy umieszczonej na placu kościelnym i oraz w gablocie w podcieniach Kościoła.
  4. W niedzielę 26 lutego o godz. 17:00, w świetlicy w Nowosiółkach Dydyńskich, odbędzie się spotkanie organizacyjne przed tegorocznym Misterium Męki Pańskiej na dróżkach kalwaryjskich. Zapraszamy wszystkich uczestników. Zapraszamy również chętnych, pragnących wziąć udział po raz pierwszy w Misterium. Niedziela, 26 lutego, godz. 17:00, Nowosiółki Dydyńskie (świetlica). Prosimy o poinformowanie wszystkich uczestników spoza naszej parafii.

 

Na kolejny tydzień życzymy pełni Bożej opieki, niech Maryja – Pani Kalwaryjska, otacza swoją matczyną opieką!

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.