VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

22, 05. 2022 r.

 1. Zapraszamy na nabożeństwa ze śpiewaną Litanią Loretańską, w naszym Sanktuarium codziennie o godz. 17:30, oraz zapraszamy do codziennej wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 przed obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej zakończonej Apelem Jasnogórskim.
 2. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – o godz. 14:00. Msza św. w kaplicy Grobu Matki Bożej a następnie procesja do kaplicy Wniebowstąpienia Pana Jezusa i okolicznościowe nabożeństwo. Zapraszamy. Kazania w tą niedzielę wygłosi O. Dariusz Gaczyński – sekretarz ds. misji w naszej prowincji. Puszka po Mszach św. na potrzeby naszych franciszkańskich misji.
 3. Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek święto rocznicy poświęcenia Bazyliki św. Ojca Franciszka z Asyżu, we wtorek 7 dzień nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy, oraz wspom. NMP Wspomożycielki Wiernych; we czwartek wspom. św. Filipa Nereusza, prezbitera, w tym dniu modlimy się w intencji wszystkich Mam z racji ich święta.
 4. W piątek początek nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W czwartek 2 czerwca młodzież naszego dekanatu przystąpi do sakramentu bierzmowania podczas Mszy św. o godz. 18.00. Od 3 do 5 czerwca rekolekcje Przewodników Kalwaryjskich. Zapraszamy także tych którzy pragną zostać przewodnikiem kalwaryjskim. Zgłoszenia przyjmowane są w Domu Pielgrzyma.
 5. Bóg zapłać za ofiary przekazywane na cele remontowe naszego sanktuarium zarówno te składane do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Numer konta klasztoru znajduje się na stronie internetowej. Za wszelkie wsparcie z serca dziękujemy, otaczając naszych Dobrodziejów opieką modlitewną. Rozpoczęliśmy trzeci – ostatni etap prac konserwatorskich przy kaplicy Kajfasza. A sale wystawowe w nowych budynkach i kamienicy będzie można obejrzeć w przyszłą niedzielę od godz. 9.00 do 16.00, zapraszamy.
 6. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, działającym przy naszej parafii, po Maszach Świętych o godzinie 9 i 11 – będzie można się spotkać z Dorotą Winiarz – pedagogiem, resocjalizatorem i doradcą życia rodzinnego Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia, są dostępne na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i bezpłatnych konsultacji.
 7. Z racji 3 urodzin Kalwaryjskiego Ośrodka Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, zapraszamy na Dzień Rodziny. O godzinie 11.00 Msza Św. z indywidualnym błogosławieństwem rodzin i małżeństw, a po niej przy kaplicy św. Rafała atrakcje dla najmłodszych.
 8. Przy grobie Ojca Wenantego można nabyć najnowsze publikacje: Pisma Ojca Wenantego, Modlitewnik, Cuda sługi Bożego, audiobook z biografią, płytę z oratorium Odnalezione szczęście oraz inne opracowania. Uzyskany dochód przeznaczony jest na rozwój kultu Ojca Wenantego. Prosimy także o pisemne zgłaszanie łask i świadectw za wstawiennictwem Sługi Bożego.
 9. W czerwcu, w dniach 17-19 (piątek-sobota) odbędzie się kolejna seria rekolekcji „Weekendy w milczeniu… z Ojcem Wenantym”. Rozpoczęcie rekolekcji w piątek, 17 czerwca o godz. 18:00. Szczegółowe informacje zamieszczone są na stronie wenanty.pl oraz na plakatach i ulotkach.
 10. Również i w tym roku organizujemy już czwartą edycję Konkursu Literackiego dla dzieci, młodzieży i dorosłych – „Ojciec Wenanty -czy znasz?”. Prace konkursowe przyjmujemy do 15 sierpnia. Szczegółowe informacje zamieszczone są na stronie wenanty.pl oraz na plakatach i ulotkach.
 11. W czwartek, 26 maja, na godz. 19:00, zapraszamy mężczyzn naszej parafii na spotkanie do świetlicy w Nowosiółkach.
 12. Przyjmujemy kandydatów do naszego Zakonu. Kandydaci w klasztorze mogą uzyskać bliższe informacje.
 13.  W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne. Zapraszamy do skorzystania z bufetu w Domu Pielgrzyma, a także z oferty sanktuaryjnych sklepików z pamiątkami. Dom Pielgrzyma przyjmuje zgłoszenia na noclegi pod numerem 721-212-260.  Korzystając z naszych punktów wspieracie rozwój tego miejsca.  

Otwórzmy serca na dar Bożego błogosławieństwa…

 

 

 

 

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.