VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

14. 05. 2023 r.

 1. Zapraszamy na nabożeństwa ze śpiewaną Litanią Loretańską, w naszym Sanktuarium codziennie o godz. 17:30, w Nowosiółkach o 17.00, oraz zapraszamy do codziennej wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 przed obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej zakończonej Apelem Jasnogórskim.
 2. Z kalendarza liturgicznego: W poniedziałek wspomnienie św. Małgorzaty z Kortony, we wtorek święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski, również we wtorek 7 dzień nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy, we środę wspom. Św. Paschalisa Baylona, zakonnika; w czwartek wspom. św. Feliksa z Cantalice, zakonnika, w piątek I dzień nowenny do Ducha Świętego, w sobotę wspom. Św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera
 3. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – o godz. 14:00 Msza św. w kaplicy Grobu Matki Bożej a następnie procesja do kaplicy Wniebowstąpienia Pana Jezusa i okolicznościowe nabożeństwo. Zapraszamy. Kazania w tą niedzielę wygłosi O. Dariusz Gaczyński – sekretarz ds. misji w naszej prowincji. Puszka po Mszach św. na potrzeby naszych franciszkańskich misji.
 4. Członków Rycerstwa Niepokalanej zapraszamy na spotkanie w sali Fredry w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 7.30
 5. Od 26 do 28 maja rekolekcje Przewodników Kalwaryjskich. Zapraszamy także tych którzy pragną zostać przewodnikiem kalwaryjskim. Zgłoszenia przyjmowane są w Domu Pielgrzyma. W sobotę 27 maja o 9.00 wyruszą Dróżki do Pana Jezusa, w niedzielę 28 maja Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W poniedziałek 29 maja młodzież naszego dekanatu przystąpi do sakramentu bierzmowania podczas Mszy św. o godz. 18.00.
 6. Bóg zapłać za ofiary przekazywane na cele remontowe naszego sanktuarium zarówno te składane do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Numer konta klasztoru znajduje się na stronie internetowej. Za wszelkie wsparcie z serca dziękujemy, otaczając naszych Dobrodziejów opieką modlitewną. W tym roku rozpoczniemy prace przy kaplicach: Grobu PJ i św. Anny.
 7. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, dziś po Mszach Św. o godz. 9 i 11, w sali terapeutycznej przy zakrystii swą wiedzą i doświadczeniem służyć będzie Łukasz Kowalczyk – terapeuta uzależnień, na co dzień pracujący z osobami z problemem alkoholowym w poradni w Przemyślu. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia są dostępne na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.
 8. Dzisiaj zapraszamy wszystkich miłośników rowerów na Mszę św. o godzinie 11.00 – inaugurującą sezon rowerowy. Zaraz po Niej poświęcenie bicykli przed bazyliką. Natomiast na placu przed Domem Pielgrzyma będzie możliwość skorzystania z trenażerów i innych atrakcji przygotowanych przez Kalwaryjski Ośrodek Pomocy. Również w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich zapraszamy do muzeów kalwaryjskich w godz. 12.00-16.00.
 9. Przyjmujemy kandydatów do naszego Zakonu. Kandydaci w klasztorze mogą uzyskać bliższe informacje.
 10. Podobnie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku, organizujemy Konkurs Literacki „Ojciec Wenanty – czy znasz?”. Termin składania prac konkursowych upływa 31 lipca 2023 r. W tym roku nagrodą specjalna dla zwycięzców jest pielgrzymka do Rzymu dla dwóch osób. Regulamin konkursu oraz szczegółowe informacje zamieszczone są na ulotkach, plakatach i stronie internetowej wenanty.pl
 11. Zapraszamy na rekolekcje przy grobie sługi Bożego Ojca Wenantego Katarzyńca – „Weekend tylko dla mężczyzn”, które odbędą się w dniach 2–4 czerwca (piątek-niedziela) br. Temat rekolekcji: Trwanie w Bożej Obecności. Zapisy, kontakt oraz informacje o pozostałych rekolekcjach znajdują się na stronie wenanty.pl.
 12. Podobnie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku, organizujemy Konkurs Literacki „Ojciec Wenanty – czy znasz?”. Termin składania prac konkursowych upływa 31 lipca 2023 r. W tym roku nagrodą specjalna dla zwycięzców jest pielgrzymka do Rzymu dla dwóch osób. Regulamin konkursu oraz szczegółowe informacje zamieszczone są na ulotkach, plakatach i stronie internetowej wenanty.pl
 13. Organizatorzy XXI Międzynarodowych Warsztatów Muzyki Gospel w Przemyślu serdecznie zapraszają do udziału w tym wydarzeniu oraz w koncercie finałowych w dniu 14 maja o godzinie 18.00 w Centrum Kulturalnym ul. Konarskiego 5. Szczegółowy plan na plakatach.
 1. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne. Zapraszamy do skorzystania z bufetu w Domu Pielgrzyma, a także z oferty sanktuaryjnych sklepików z pamiątkami. Korzystając z naszych punktów wspieracie rozwój tego miejsca.

Otwórzmy serca na dar Bożego błogosławieństwa…

 

 

 

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.