5 Niedziela Wielkiego Postu – 03. 04. 2022 r.

 1. Po Eucharystii o godz. 9:00 zmiana tajemnic żywego różańca. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o g. 15:15. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczny wystrój naszego Sanktuarium zbieramy podczas Gorzkich Żali. Msza św. wieczorna o godz. 18.00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwami o uzdrowienie
 2. Próba generalna przed Misterium  w sobotę 9 IV o godz. 15.00 przy Domku Matki Bożej. Prosimy o punktualne przybycie.
 3. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, po Mszy Św. o godz. 11, w sali terapeutycznej przy zakrystii, będzie można spotkać się z Łukaszem Kowalczykiem – terapeutą uzależnień, na co dzień pracującym z osobami z problemem alkoholowym, w poradni w Przemyślu. o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia, są dostępne na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.
 1. Do 10 kwietnia, po każdej Mszy Świętej niedzielnej, przy głównych drzwiach bazyliki, w ramach Kiermaszu Wielkanocnego, będzie można nabyć świąteczne ozdoby, stroiki oraz inne ręcznie wykonane prace. Ponadto wspomniane rękodzieło będzie można także wylicytować na Facebookowym profilu Ośrodka – WENANTYPOMAGA. Zebrane w ten sposób fundusze wspomogą działalność i rozwój naszej kalwaryjskiej poradni. Serdecznie zapraszamy i już teraz dziękujemy za Wasze zainteresowanie oraz wsparcie.
 2. Informujemy, iż każdy podatnik składający PIT w urzędzie skarbowym, może przeznaczyć 1% podatku na naszą działalność. Szczegółowe dane znajdują się na ulotkach, które są rozłożone z tyłu kościoła, oraz na stronie internetowej www.kalwariapaclawska.pl. Tam również znajduje się darmowy, elektroniczny formularz ułatwiający wypełnienie PITu. Możemy również pomóc w wypełnieniu zeznania – wystarczy przynieść swój PIT, co już niektórzy uczynili. Za wszelkie wsparcie z serca dziękujemy!
 3. Droga Krzyżowa w piątek o g. 17:30. Eucharystia po Drodze Krzyżowej. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.
 4. Chorych kapłan odwiedzi w domach, w najbliższy piątek – 8 kwietnia.
 5. Bracia nowicjusze wraz z wychowawcami serdeczniezapraszają młodzież męską (od 16 do 35 roku życia) na rekolekcje liturgiczne – „Salva nos Christe”. Spotkanie organizowane przez braci to czas pogłębionej modlitwy, medytacji, a także szczególnego skupienia się na liturgii, która jest sercem Kościoła. Rekolekcje będą się odbywać od 8 do 10 kwietnia w Kalwarii Pacławskiej. Szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie internetowej braci nowicjuszy oraz ich Facebookowym profilu „Nowicjat Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych”.
 6. Ponadto Bracia nowicjusze zapraszają do uczestnictwa w najstarszym pasyjnym nabożeństwie franciszkańskim – Corda Pia. Jest ono w sposób szczególny – poprzez śpiewy i modlitwy – uczczeniem pięciu ran Pana naszego Jezusa Chrystusa oraz stygmatów naszego Serafickiego Ojca, świętego Franciszka. Na nabożeństwo zapraszamy w przyszłym tygodniu, w sobotę ok. godz. 19:00, po Mszy Świętej wieczornej.
 7. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm w czasie wszystkich Mszy św. Uroczyste poświęcenie palm na placu kościelnym przed Mszą św. o g. 11:00. Około g. 12:30 Misterium Męki Pańskiej na Dróżkach, początek przy kaplicy Domku Matki Bożej. Wszelkie informacje na plakatach. Plakaty można też odebrać w zakrystii, aby zabrać do swoich parafii lub do miejsc pracy. ZAPRASZAMY!
 8. W ostatnią niedzielę kwietnia rozpoczęcie XXII sezonu motocyklowego. Suma o godz. 11.00. Podczas spotkania będzie można oddać krew. Zapraszamy także 1 maja na godz. 11.00. Mszy św. o godz. 11.00 przewodniczył będzie Ks. Abp Adam Szal podczas dorocznej XXVII Podkarpackiej Pielgrzymki Straży Pożarnych.
 1. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne. Czynny sklepik przy wyjściu z kościoła.  Serdecznie zapraszamy.

Na czas najbliższego, piątego już tygodnia Wielkiego Postu, niech ukrzyżowany Zbawiciel błogosławi, a Maryja, Pani Bolesna, wyprasza wszystkim Parafianom, Pielgrzymom i Gościom potrzebne łaski!

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.