5 Niedziela Wielkiego Postu – 26. 03. 2023 r.

 1. W przyszłą niedzielę po Eucharystii o godz. 9:00 zmiana tajemnic żywego różańca. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o g. 15:15. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczny wystrój naszego Sanktuarium zbieramy podczas Gorzkich Żali.  
 2. Próba generalna przed Misterium  w sobotę 1 IV o godz. 14.00 przy kaplicy Kajfasza. Prosimy o punktualne przybycie.
 3. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, po Mszy Św. o godz. 11, w sali terapeutycznej przy zakrystii, będzie można spotkać się z Anetą Mróz-Kuźniak – doradcą życia rodzinnego, mediatorem rodzinnym, socjoterapeutką – na co dzień pracującą z młodzieżą w ośrodku stacjonarnym w Przemyślu. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia są dostępne na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.
 4. Do 02 kwietnia, po każdej Mszy Świętej niedzielnej, przy głównych drzwiach bazyliki, w ramach Kiermaszu Wielkanocnego, można nabyć świąteczne ozdoby, stroiki oraz inne ręcznie wykonane prace. Rękodzieło będzie można także wylicytować na Facebookowym profilu Ośrodka – WENANTYPOMAGA. Zebrane w ten sposób fundusze wspomogą działalność i rozwój naszej kalwaryjskiej poradni. Serdecznie zapraszamy i już teraz dziękujemy za Wasze zainteresowanie oraz wsparcie.
 5. Droga Krzyżowa w piątek o g. 16:30. Eucharystia po Drodze Krzyżowej. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.
 6. Od soboty, 1 kwietnia, przechodzimy w Sanktuarium na letni czas sprawowania nabożeństw, tzn.: w niedziele Msze św. o godz.: 7:30; 9:00; 11:00; 16:00 i 18:00 w Leszczynach o 9:30. W ciągu tygodnia o g. 7:00 i 18:00. Różaniec o godz. 20.30 zakończony Apelem Maryjnym.
 7. W I-szą sobotę miesiąca (1.04) zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 17.00 medytacja jednej z tajemnic różańcowych, o godz.17.30 różaniec i o godz.18.00 Msza Św.
 8. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm w czasie wszystkich Mszy św. Uroczyste poświęcenie palm na placu kościelnym przed Mszą św. o g. 11:00. Około g. 12:30 Misterium Męki Pańskiej na Dróżkach, początek przy kaplicy Domku Matki Bożej. Wszelkie informacje na plakatach. ZAPRASZAMY!
 9. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o uzdrowienie.
 10. Przypominamy, iż można odpisać 1,5% swojego podatku na cele związane z Kalwarią Pacławską. Każdy podatnik składający PIT w urzędzie skarbowym, może przeznaczyć 1,5% podatku na naszą działalność. Dane potrzebne do wypełnienia PIT-u to numer KRS oraz Cel Szczegółowy. Powyższe dane znajdziemy na ulotkach, które są rozłożone z tyłu kościoła, oraz na stronie internetowej kalwariapaclawska.pl. Za wszelkie wsparcie z serca dziękujemy, otaczając naszych Dobrodziejów opieką modlitewną
 11. Przy naszej parafii wznawiamy KURS ALFA. V edycja rozpocznie się 18 kwietnia o godzinie 18.30 w Sali Pielgrzyma. Kurs trwa jedenaście tygodni i jest całkowicie bezpłatny, a jego celem jest rozbudzenie wiary poprzez wykłady, rozmowę i wspólne bycie ze sobą. Więcej informacji na ulotkach rozłożonych z tyłu Kościoła. Zapraszamy.
 12. Gorąco zachęcamy do modlitw o rychłą beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca. Dni modlitw odbędą się w dniach 15 i 16 kwietnia. Szczegółowy program zamieszczony na plakatach, a przy grobie Sługi Bożego można się zaopatrzyć w materiały związane z Jego postacią. O wszelkich łaskach prosimy o poinformowanie tutejszych franciszkanów.
 13. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne. Po sumie w Domu Pielgrzyma czynny bufet, czynny także sklepik przy wyjściu z kościoła.  Serdecznie zapraszamy.

 

Na czas najbliższego, piątego już tygodnia Wielkiego Postu, niech ukrzyżowany Zbawiciel błogosławi, a Maryja, Pani Bolesna, wyprasza wszystkim Parafianom, Pielgrzymom i Gościom potrzebne łaski!

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.