V   Niedziela   Wielkanocna

15, 05. 2022 r.

 1. Zapraszamy na nabożeństwa ze śpiewaną Litanią Loretańską, w naszym Sanktuarium codziennie o godz. 17:30, oraz zapraszamy do codziennej wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 przed obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej zakończonej Apelem Maryjnym.
 2. W poniedziałek Święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski, we wtorek 6 dzień nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy również we wtorek wspom. Św. Paschalisa Baylona, zakonnika; we środę wspom. św. Feliksa z Cantalice, zakonnika, w piątek wspom. Św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera.
 3. Zapraszamy na pielgrzymkę do Strachociny i Komańczy już w najbliższą \środę 18 maja. Wyjazd o godz. 8.00 powrót ok. 17.00 Zgłoszenia dziś i jutro telefonicznie lub osobiście u O. Włodzimierza
 4. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy, po Mszach Św. o godz. 9 i 11, w sali terapeutycznej przy zakrystii, swą wiedzą i doświadczeniem służyć będzie Ewa Radyk – prawnik i adwokat kościelny. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia, są dostępne na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji
 5. Z racji 3 urodzin Kalwaryjskiego Ośrodka Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, zapraszamy na Dzień Rodziny, który odbędzie się w niedzielę 22 maja. O godzinie 11.00 Msza Św. z indywidualnym błogosławieństwem rodzin i małżeństw, a po niej przy kaplicy św. Rafała atrakcje dla najmłodszych.
 6. Zachęcamy wszystkich czcicieli Matki Bożej Kalwaryjskiej, zwłaszcza tych, którzy przeżywają jakiekolwiek problemy, do indywidualnego zawierzenia siebie i swoich rodzin pod opiekę Jej Niepokalanego Serca. Tekst zawierzenia znajduje się przed ołtarzem Matki Bożej.
 7. Bóg zapłać za ofiary przekazywane na cele remontowe naszego sanktuarium zarówno te składane do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Numer konta klasztoru znajduje się na stronie internetowej. Za wszelkie wsparcie z serca dziękujemy, otaczając naszych Dobrodziejów opieką modlitewną.
 8. Przy grobie Ojca Wenantego można nabyć najnowsze publikacje: Pisma Ojca Wenantego, Modlitewnik, Cuda sługi Bożego, audiobook z biografią, płytę z oratorium Odnalezione szczęście oraz inne opracowania. Uzyskany dochód przeznaczony jest na rozwój kultu Ojca Wenantego. Prosimy także o pisemne zgłaszanie łask i świadectw za wstawiennictwem Sługi Bożego.
 9. W czwartek, 24 maja, na godz. 19:00, zapraszamy mężczyzn naszej parafii na spotkanie do świetlicy w Nowosiółkach.
 10. Przyjmujemy kandydatów do naszego Zakonu. Kandydaci w klasztorze mogą uzyskać bliższe informacje.
 11. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne. Zapraszamy do skorzystania z bufetu w Domu Pielgrzyma, a także z oferty sanktuaryjnych sklepików z pamiątkami. Dom Pielgrzyma przyjmuje zgłoszenia na noclegi pod numerem 721-212-260. Korzystając z naszych punktów wspieracie rozwój tego miejsca.

 

Otwórzmy serca na dar Bożego błogosławieństwa

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.