OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

V   Niedziela   Wielkanocna

07. 05. 2023 r.

1. Zapraszamy na nabożeństwa ze śpiewaną Litanią Loretańską, w naszym Sanktuarium codziennie o godz. 17:30, oraz zapraszamy do codziennej wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 przed obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej zakończonej Apelem Maryjnym. Po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych a Msza św. o godz. 18.00 z wystawieniem NS i modlitwami o uzdrowienie.
2. Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek Uroczystość św. Stanisława, biskupa, męczennika, głównego patrona Polski, we wtorek 5 dzień nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy; w piątek wspom. Św. Leopolda  Mandicia z Hercegnovi.
3. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, dziś po Mszach Św. o godz. 9 i 11, w sali terapeutycznej przy zakrystii będzie można spotkać się z Dorotą Winiarz – pedagogiem, resocjalizatorem, doradcą życia rodzinnego. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia są dostępne na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.
4. Zapraszamy na uroczystość I Komunii św. za tydzień 14 maja na godz. 9.00, i na bierzmowanie 29 maja na godz. 18.00.
5. W najbliższą niedzielę – 14 maja, zapraszamy wszystkich miłośników rowerów na Mszę św. o godzinie 11.00 – inaugurującą sezon rowerowy. Zaraz po Niej poświęcenie bicykli przed bazyliką. Natomiast na placu przed Domem Pielgrzyma będzie możliwość skorzystania z trenażerów i innych atrakcji przygotowanych przez Kalwaryjski Ośrodek Pomocy. Również w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich zapraszamy do muzeów kalwaryjskich.  
6. Zachęcamy wszystkich czcicieli Matki Bożej Kalwaryjskiej, zwłaszcza tych, którzy przeżywają jakiekolwiek problemy, do indywidualnego zawierzenia siebie i swoich rodzin pod opiekę Jej Niepokalanego Serca. Tekst zawierzenia znajduje się przed ołtarzem Matki Bożej.
7. Bóg zapłać za ofiary przekazywane na cele remontowe naszego sanktuarium zarówno te składane do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Numer konta klasztoru znajduje się na stronie internetowej. Za wszelkie wsparcie z serca dziękujemy, otaczając naszych Dobrodziejów opieką modlitewną.
8. Przyjmujemy kandydatów do naszego Zakonu. Kandydaci w klasztorze mogą uzyskać bliższe informacje.
9. Podobnie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku, organizujemy Konkurs Literacki „Ojciec Wenanty – czy znasz?”. Termin składania prac konkursowych upływa 31 lipca 2023 r. W tym roku nagrodą specjalna dla zwycięzców jest pielgrzymka do Rzymu dla dwóch osób. Regulamin konkursu oraz szczegółowe informacje zamieszczone są na ulotkach, plakatach i stronie internetowej wenanty.pl
10. Organizatorzy XXI Międzynarodowych warsztatów muzyki Gospel w Przemyślu serdecznie zapraszają do udziału w tym wydarzeniu oraz w koncercie finałowych w dniu 14 maja o godzinie 18.00 w Centrum Kulturalnym ul. Konarskiego 5. Szczegółowy plan na plakatach.
11. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne. Zapraszamy do skorzystania z bufetu w Domu Pielgrzyma, a także z oferty sanktuaryjnych sklepików z pamiątkami. Korzystając z naszych punktów wspieracie rozwój tego miejsca.

 Otwórzmy serca na dar Bożego błogosławieństwa

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.