UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

19. 05. 2024 r.

 1. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – prośmy, zatem o Jego dary, tak bardzo potrzebne w życiu każdego chrześcijanina. Dzisiaj można zyskać odpust zupełny za pobożne i publiczne odmówienie hymnu                                  „O Stworzycielu”.
 2. Po sumie odpustowej o godz. 13:00 wyruszą dróżki Matki Bożej Bolesnej – zapraszamy do udziału w tym pięknym, plenerowym nabożeństwie.
 3. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła – drugi dzień Zielonych Świąt. Msze święte w Sanktuarium o g. 7:00; 18:00. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 młodzież naszego dekanatu przyjmie z rąk Ks. Bpa Stanisława Jamrozka sakrament bierzmowania.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe od czwartku ze śpiewaną Litanią do Najświętszej Marii Panny w naszym Sanktuarium codziennie o godz. 17:30.
 5. Ponadto z kalendarza liturgicznego: we wtorek 6 dzień nowenny do św. Antoniego, we czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.
 6. Bóg zapłać za ofiary przekazywane na cele remontowe naszego sanktuarium zarówno te składane do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Numer konta klasztoru znajduje się na stronie internetowej. Za wszelkie wsparcie z serca dziękujemy, otaczając naszych Dobrodziejów opieką modlitewną.
 7. 1 czerwca zapraszamy na pierwszosobotnie Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. O 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i medytacja jednej z tajemnic różańcowych. O 12.00 Msza Św. i okazja do osobistego zawierzenia lub odnowienia swojego zawierzenia Maryi. Po zakończeniu Eucharystii nabożeństwo Fatimskie.
 8. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się wtedy okres spowiedzi wielkanocnej. Po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych. Kazania misyjne wygłosi Dariusz Gaczyński – z sekretariatu misyjnego naszej prowincji. Po Mszach św. będzie można wesprzeć naszych misjonarzy.
 9. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, dziś po Mszy Św. o godz. 11.00, w sali terapeutycznej przy zakrystii, będzie można spotkać się z Anetą Mróz-Kuźniak – doradcą życia rodzinnego, mediatorem rodzinnym, socjoterapeutką – na co dzień pracującą z młodzieżą w ośrodku stacjonarnym w Przemyślu. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia dostępne są na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.
 10. Podobnie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku, organizujemy Konkurs Literacki „Ojciec Wenanty – czy znasz?”. Termin składania prac konkursowych upływa 31 lipca 2024 r. Regulamin konkursu oraz szczegółowe informacje zamieszczone są na stronie internetowej wenanty.pl
 11. Przyjmujemy kandydatów do naszego Zakonu. Kandydaci w klasztorze mogą uzyskać bliższe informacje.
 12. Zapraszamy do skorzystania z bufetu w Domu Pielgrzyma, a także z oferty sanktuaryjnych sklepików z pamiątkami. Dom Pielgrzyma przyjmuje zgłoszenia na noclegi pod numerem 721-212-260.  W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne.

Wszystkich Pielgrzymów, Parafian i Gości polecamy wstawiennictwu i opiece Pani Kalwaryjskiej, niech wyprasza nam u swego Syna potrzebne dary Ducha Świętego!

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.