UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

04.06. 2022 r.

 

 1. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – prośmy, zatem o Jego dary, tak bardzo potrzebne w życiu każdego chrześcijanina. Dzisiaj można zyskać odpust zupełny za pobożne i publiczne odmówienie hymnu                                  „O Stworzycielu”.
 2. Po sumie odpustowej o g. 11:00, o godz. 13:00 wyruszą dróżki Matki Bożej Bolesnej – zapraszamy do udziału w tym pięknym, plenerowym nabożeństwie.
 3. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła – drugi dzień Zielonych Świąt. Msze święte w Sanktuarium o g. 7:00; 18:00.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ze śpiewaną Litanią do Serca PJ, w naszym Sanktuarium codziennie o godz. 17:30 oraz zapraszamy do codziennej wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 przed obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej zakończonej Apelem Jasnogórskim w intencji ustania pandemii.
 5. Ponadto z kalendarza liturgicznego: w wtorek wspomnienie bł. męczenników: Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka, prezbiterów, we środę wspomnienie św. Jadwigi Królowej, we czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę wspomnienie św. Barnaby, Apostoła.
 6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się wtedy okres spowiedzi wielkanocnej. Bóg zapłać za ofiary przekazywane na cele remontowe naszego sanktuarium zarówno te składane do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Numer konta klasztoru znajduje się na stronie internetowej.  Za wszelkie wsparcie z serca dziękujemy, otaczając naszych Dobrodziejów opieką modlitewną.
 7. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy, po Mszach Św. o godz. 9 i 11, w sali terapeutycznej przy zakrystii, będzie można spotkać się z Agnieszką Łach – pedagogiem, resocjalizatorem, trenerem TUS. Na co dzień pracującą z dziećmi i młodzieżą autystyczną w Przemyślu. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia, są dostępne na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.
 8. W dniach 17-19 czerwca odbędzie się kolejna seria rekolekcji „Weekendy w milczeniu… z Ojcem Wenantym”. Rozpoczęcie rekolekcji w piątek, 17 czerwca o godz. 18:00. Szczegółowe informacje zamieszczone są na stronie wenanty.pl oraz na plakatach i ulotkach.
 9. Również i w tym roku organizujemy już czwartą edycję Konkursu Literackiego dla dzieci, młodzieży i dorosłych – „Ojciec Wenanty – czy znasz?”. Prace konkursowe przyjmujemy do 15 sierpnia. Szczegółowe informacje zamieszczone są na stronie wenanty.pl oraz na plakatach i ulotkach.
 10. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne.
 11. Przyjmujemy kandydatów do naszego Zakonu. Kandydaci w klasztorze mogą uzyskać bliższe informacje.
 12. Zapraszamy do skorzystania z bufetu w Domu Pielgrzyma, a także z oferty sanktuaryjnych sklepików z pamiątkami. Dom Pielgrzyma przyjmuje zgłoszenia na noclegi pod numerem 721-212-260. 
 13. Rozpoczęły się zapisy na 42.gą pieszą pielgrzymkę z przemyskiej katedry na Jasną Górę w dniach 4-15 lipca w grupie św. JACKA. Szczegóły na plakacie w gablocie

 

Wszystkich Pielgrzymów, Parafian i Gości polecamy wstawiennictwu i opiece Pani Kalwaryjskiej, niech wyprasza nam u swego Syna potrzebne dary Ducha Świętego!

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.