UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

28. 05. 2023 r.

 1. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – prośmy, zatem o Jego dary, tak bardzo potrzebne w życiu każdego chrześcijanina. Dzisiaj można zyskać odpust zupełny za pobożne i publiczne odmówienie hymnu                                  „O Stworzycielu”.
 2. Po sumie odpustowej o godz. 13:00 wyruszą dróżki Matki Bożej Bolesnej – zapraszamy do udziału w tym pięknym, plenerowym nabożeństwie.
 3. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła – drugi dzień Zielonych Świąt. Msze święte w Sanktuarium o g. 7:00; 18:00. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 młodzież naszego dekanatu przyjmie z rąk Ks. Bpa Krzysztofa Chudzio sakrament bierzmowania.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe od czwartku ze śpiewaną Litanią do Serca PJ, w naszym Sanktuarium codziennie o godz. 17:30. We czwartek wieczorna Msza św. o powołania zakonne, kapłańskie i misyjne oraz o rychłą beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego O. Wenantego Katarzyńca. Po Mszy św. półgodzinna adoracja NS.
 5. Ponadto z kalendarza liturgicznego: we wtorek 8 dzień nowenny do św. Antoniego, we środę święto Narodzenia NMP, we czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
 6. 1 czerwca Gminny Dzień Dziecka. Zaczynamy od godz. 9.00. Zapraszamy wszystkie dzieci naszej gminy z rodzicami.
 7. Kapłan odwiedzi chorych w domach w I piątek czerwca od godz. 10.00
 8. 3 czerwca zapraszamy na pierwszosobotnie Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. O 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i medytacja jednej z tajemnic różańcowych. O 18.00 Msza Św. i okazja do osobistego zawierzenia lub odnowienia swojego zawierzenia Maryi. Po zakończeniu Eucharystii nabożeństwo Fatimskie.
 9. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się wtedy okres spowiedzi wielkanocnej. Po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych Z okazji 4 urodzin Kalwaryjskiego Ośrodka Pomocy Wenantego Katarzyńca, zapraszamy na Dzień Rodziny, który odbędzie się w przyszłą niedzielę. O godzinie 11.00 Msza Św. z indywidualnym błogosławieństwem rodzin, małżeństw i par, a po niej przy kaplicy św. Rafała atrakcje dla najmłodszych. Podczas Mszy św. o godz. 16.00 wręczona zostanie nagroda Prowincji przyznana Panu Zbigniewowi Wiarskiemu za reżyserowanie Misteriów Męki Pańskiej na dróżkach kalwaryjskich. Zapraszamy wszystkich uczestników misteriów do udziału w tej uroczystości, Po Mszy św. spotkanie integracyjne. A wieczorna Msza św. o godz. 18.00 z wystawieniem NS i modlitwami o uzdrowienie.
 10. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, dziś po Mszach Św. o godz. 9 i 11, w sali terapeutycznej przy zakrystii będzie można spotkać się z Małgorzatą Sztolf – prawnikiem i prawnikiem kościelnym – na co dzień pracującą w Przemyskim Sądzie Metropolitalnym. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia dostępne są na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.
 11. Podobnie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku, organizujemy Konkurs Literacki „Ojciec Wenanty – czy znasz?”. Termin składania prac konkursowych upływa 31 lipca 2023 r. W tym roku nagrodą specjalna dla zwycięzców jest pielgrzymka do Rzymu dla dwóch osób. Regulamin konkursu oraz szczegółowe informacje zamieszczone są na ulotkach, plakatach i stronie internetowej wenanty.pl
 12. Zapraszamy na rekolekcje przy grobie sługi Bożego Ojca Wenantego Katarzyńca – „Weekend tylko dla mężczyzn”, które odbędą się w dniach 2–4 czerwca (piątek-niedziela) br. Temat rekolekcji: Trwanie w Bożej Obecności. Zapisy, kontakt oraz informacje o pozostałych rekolekcjach znajdują się na stronie wenanty.pl.
 13. Bóg zapłać za ofiary przekazywane na cele remontowe naszego sanktuarium zarówno te składane do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Numer konta klasztoru znajduje się na stronie internetowej. Za wszelkie wsparcie z serca dziękujemy, otaczając naszych Dobrodziejów opieką modlitewną. W tym roku rozpoczniemy prace przy kaplicach: Grobu PJ i św. Anny.
 14. Przyjmujemy kandydatów do naszego Zakonu. Kandydaci w klasztorze mogą uzyskać bliższe informacje.
 15. Zapraszamy do skorzystania z bufetu w Domu Pielgrzyma, a także z oferty sanktuaryjnych sklepików z pamiątkami. Dom Pielgrzyma przyjmuje zgłoszenia na noclegi pod numerem 721-212-260.  W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne.

 

Wszystkich Pielgrzymów, Parafian i Gości polecamy wstawiennictwu i opiece Pani Kalwaryjskiej, niech wyprasza nam u swego Syna potrzebne dary Ducha Świętego!

 

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.