VII   NIEDZIELA    WIELKANOCNA

UROCZYSTOŚĆ  WNIEBOWSTĄPIENIA   PAŃSKIEGO

 1. 05. 2023 r.

 

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – o godz. 14:00. Msza św. w kaplicy Grobu Matki Bożej a przy kaplicy Wniebowstąpienia Pana Jezusa okolicznościowe nabożeństwo. Kazania dzisiaj głosi O. Dariusz Gaczyński – sekretarz ds. misji w naszej prowincji. Puszka po Mszach św. przeznaczona jest na potrzeby naszych franciszkańskich misji.
 2. Od 26 do 28 maja rekolekcje Przewodników Kalwaryjskich. Zapraszamy także tych którzy pragną zostać przewodnikiem kalwaryjskim. Zgłoszenia przyjmowane są w Domu Pielgrzyma.
 3. W najbliższą sobotę i niedzielę odbędą się w naszym Sanktuarium uroczystości odpustowe Zesłania Ducha Świętego. W sobotę 27 maja Msze św. o g. 7:00 i 18:00.
  – O g. 9:00 rozpoczną się Dróżki Pana Jezusa, w czasie dróżek około 11:00 dodatkowa Msza św. w kaplicy Grobu Matki Bożej. Dróżki poprowadzi O. Michał Staszak – gwardian klasztoru w Bołszowcach na Ukrainie.

– o godz. 17.30  nabożeństwo majowe, o 18.0 Msza św., O 21.00 Apel Maryjny.

– O g. 21:30 rozpoczniemy czuwanie i o 24.00-Msza-św.
– W przyszłą niedzielę suma odpustowa o g. 11:00. Natomiast o g. 13:00 rozpoczną się Dróżki Matki Bożej Bolesnej. Dróżki poprowadzi O Waldemar Czerwonka z Horyńca –Zdroju.

 1. Bóg zapłać za ofiary przekazywane na cele remontowe naszego sanktuarium zarówno te składane do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Numer konta klasztoru znajduje się na stronie internetowej. Za wszelkie wsparcie z serca dziękujemy, otaczając naszych Dobrodziejów opieką modlitewną. W tym roku rozpoczniemy prace przy kaplicach: Grobu PJ i św. Anny.
 2. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, dziś po Mszach Św. o godz. 9 i 11, w sali terapeutycznej przy zakrystii będzie można spotkać się ze Stefanem Staniewiczem – psychologiem.  Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia, są dostępne na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.
 3. 1 czerwca Gminny Dzień Dziecka. Zaczynamy od godz. 9.00. Zapraszamy wszystkie dzieci naszej gminy z rodzicami.
 4.  okazji 4 urodzin Kalwaryjskiego Ośrodka Pomocy Wenantego Katarzyńca, zapraszamy na Dzień Rodziny, który odbędzie się w niedzielę 04 czerwca. O godzinie 11.00 Msza Św. z indywidualnym błogosławieństwem rodzin, małżeństw i par, a po niej przy kaplicy św. Rafała atrakcje dla najmłodszych
 5. Podobnie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku, organizujemy Konkurs Literacki „Ojciec Wenanty – czy znasz?”. Termin składania prac konkursowych upływa 31 lipca 2023 r. W tym roku nagrodą specjalna dla zwycięzców jest pielgrzymka do Rzymu dla dwóch osób. Regulamin konkursu oraz szczegółowe informacje zamieszczone są na ulotkach, plakatach i stronie internetowej wenanty.pl
 6. Zapraszamy na rekolekcje przy grobie sługi Bożego Ojca Wenantego Katarzyńca – „Weekend tylko dla mężczyzn”, które odbędą się w dniach 2–4 czerwca (piątek-niedziela) br. Temat rekolekcji: Trwanie w Bożej Obecności. Zapisy, kontakt oraz informacje o pozostałych rekolekcjach znajdują się na stronie wenanty.pl.
 7. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne.
 8. Przyjmujemy kandydatów do naszego Zakonu. Kandydaci w klasztorze mogą uzyskać bliższe informacje.
 9. Msza św. pogrzebowa za + Lesława Dragan zostanie odprawiona w poniedziałek 22 maja o godz. 10.00, pół godziny wcześniej różaniec w intencji zmarłego.
 10. Zapraszamy do skorzystania z bufetu w Domu Pielgrzyma, a także z oferty sanktuaryjnych sklepików z pamiątkami. Dom Pielgrzyma przyjmuje zgłoszenia na noclegi pod numerem 721-212-260. 

 

 

 

Otwórzmy serca na dar Bożego błogosławieństwa

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.