UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ

26. 05. 2024 r.

1. Przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy okres spowiedzi wielkanocnej. Kazania misyjne wygłosi O. Dariusz Gaczyński – z sekretariatu misyjnego naszej prowincji. Po Mszach św. będzie można wesprzeć naszych misjonarzy. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, w naszym Sanktuarium codziennie o godz. 17.30.
2. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, dziś po Mszach Świętych o godz. 9.00 i 11.00, w sali terapeutycznej przy zakrystii, będzie można spotkać się z Małgorzatą Sztolf – prawnikiem i prawnikiem kościelnym – na co dzień pracującą w Przemyskim Sądzie Metropolitalnym. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia dostępne są na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.

3. W najbliższy czwartek30 maja Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. w porządku niedzielnym. Po Mszy św. o g. 11.00 uroczysta procesja eucharystyczna. Za udział w procesji można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.Jak każdego roku prosimy poszczególne wioski naszej parafii o przygotowanie ołtarzy w ustalonych miejscach, najlepiej w środę w godzinach popołudniowych. Bardzo prosimy również o aktywny udział w procesji przez niesienie feretronów, chorągwi, i sypania kwiatków. Udział w procesji, zaangażowanie w jej organizację jest wyrazem naszej wiary i oddaniem czci Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie.
4. Prosimy także, aby tradycyjnie przyozdobić obejścia i okna domów w miejscach, w których będzie przechodził Chrystus obecny w Sakramencie Ołtarza!
5. W oktawie Bożego Ciała w czasie wieczornych nabożeństw zapraszamy na procesje Eucharystyczne. W piątek 7 czerwcanie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił abp Adam Szal, który jednocześnie zobowiązujekorzystającychzdyspensydo złożenia ofiary na Caritas lub misje..
6. Kalendarza liturgicznego w tym tygodniu: we wtorek 7 dzień nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy, we środę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy, w piątek święto Nawiedzenie NMP, w sobotę wspomnienie św. Justyna, męczennika.
7. 1 czerwca zapraszamy na pierwszosobotnie Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. O 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i medytacja jednej z tajemnic różańcowych. O 12.00 Msza Św. i okazja do osobistego zawierzenia lub odnowienia swojego zawierzenia Maryi. Po zakończeniu Eucharystii nabożeństwo Fatimskie.
8. W przyszłą niedzielę (2 czerwca) odbędą się uroczystości upamiętniające pomordowanych Kapelanów Katyńskich. zapraszamy na Eucharystię na godz. 11.00 z poświęceniem znacznika „Kalwaryjskiej Drogi św. Jakuba Pamięci Kapelanów Katyńskich”, a po Eucharystii udamy się na Ukrzyżowanie, gdzie odbędzie się Apel Poległych i złożymy wieniec pod tablicą Kapelanów Katyńskich oraz zapalimy znicze przy każdym z dębów upamiętniających męczenników wschodu przy udziale Kompanii Honorowej Wojska Polskiego i przedstawicieli Straży Granicznej oraz orkiestry wojskowej. Szczegółowy program zamieszczony na plakatach. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
9. W sobotę 08 czerwca Kalwaryjski Ośródek Pomocy o. Wenantego Katarzyńca organizujemy prace porządkowe placu przy budynku po byłej szkole w Kalwarii Pacławskiej. Chcemy, by w niedalekiej przyszłości mogło tam powstać centrum terapeutyczne dla okolicznej społeczności. Rozpoczynamy o godzinie 9.30 rano. Zapewniamy sprzęt, ciepłe napoje oraz po pracy zapraszamy na „małe co nieco”. Wszystkich chętnych do pomocy prosimy o kontakt na adres mailowy: pomoc@kalwariapaclawska.pl lub Facebookowy profil Ośrodka: WENANTYPOMAGA. Już teraz dziękujemy za Wasze zainteresowanie i wszelką pomoc. Do zobaczenia na Kalwarii!!!
10. Bóg zapłać za ofiary przekazywane na cele remontowe naszego sanktuarium zarówno te składane do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Numer konta klasztoru znajduje się na stronie internetowej.  Za wszelkie wsparcie z serca dziękujemy, otaczając naszych Dobrodziejów opieką modlitewną.
11. Od 13 czerwca rusza druga edycja rekolekcji ODDANIE33 z ojcem Wenantym Katarzyńcem. Rekolekcje potrwają do 16 lipca. Uroczyste zakończenie rekolekcji z aktem zawierzenia będzie mieć miejsce 16 lipca, podczas sumy o godzinie 11:00, której będzie przewodniczył bp Stanisław Jamrozek z Przemyśla. Osoby, które nie dadzą rady uczestniczyć w rekolekcjach osobiście, będą mogły łączyć się z pozostałymi uczestnikami poprzez transmisję internetową na kanałach internetowych naszego sanktuarium codziennie o godz. 20:30. Szczegółowe informacje zamieszczone są na stronach internetowych naszego sanktuarium.
12. Przyjmujemy kandydatów do naszego Zakonu. Kandydaci w klasztorze mogą uzyskać bliższe informacje.  
13. Organizatorzy XXII Międzynarodowych Warsztatów Muzyki Gospel w Przemyśluzapraszają do udziału w tym wydarzeniu oraz w koncercie finałowych w dni 1-2 czerwca. Szczegółowy plan w gablocie.
14. Zapraszamy do skorzystania z bufetu w Domu Pielgrzyma, a także z oferty sanktuaryjnych sklepików z pamiątkami. Dom Pielgrzyma przyjmuje zgłoszenia na noclegi pod numerem 721-212-260.  

Wszystkich Pielgrzymów, Parafian i Gości polecamy wstawiennictwu i opiece Pani Kalwaryjskiej, niech wyprasza nam u swego Syna opiekę Boga w Trójcy Jedynego!!

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.