UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ

04. 06. 2023 r.

 1. Przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy okres spowiedzi wielkanocnej. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, w naszym Sanktuarium codziennie o godz. 17:30.
 2. Z okazji 4 urodzin Kalwaryjskiego Ośrodka Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, zapraszamy na Dzień Rodziny (04.06). O godzinie 11.00 Msza Św. z indywidualnym błogosławieństwem rodzin, małżeństw i par, a po niej przy kaplicy św. Rafała atrakcje dla najmłodszych. Po Eucharystii przy wyjściu z kościoła zostanie przeprowadzona zbiórka pieniężna na budowę ośrodka. Dziękujemy za wsparcie.
 3. Podczas Mszy św. o godz. 16.00 wręczona zostanie nagroda Prowincji przyznana Panu Zbigniewowi Wiarskiemu za reżyserowanie Misteriów Męki Pańskiej na dróżkach kalwaryjskich. Zapraszamy wszystkich uczestników misteriów do udziału w tej uroczystości, Po Mszy św. spotkanie integracyjne. A wieczorna Msza św. o godz. 18.00 z wystawieniem NS i modlitwami o uzdrowienie.
 4. W najbliższy czwartek – 8 czerwca – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. w porządku niedzielnym. Po Mszy św. o g. 11.00 uroczysta procesja eucharystyczna. Za udział w procesji można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Jak każdego roku prosimy poszczególne wioski naszej parafii o przygotowanie ołtarzy w ustalonych miejscach, najlepiej w środę w godzinach popołudniowych. Bardzo prosimy również o aktywny udział w procesji przez niesienie feretronów, chorągwi, i sypania kwiatków. Udział w procesji, zaangażowanie w jej organizację jest wyrazem naszej wiary i oddaniem czci Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie.
 5. Prosimy także, aby tradycyjnie przyozdobić obejścia i okna domów w miejscach, w których będzie przechodził Chrystus obecny w Sakramencie Ołtarza!
 6. W oktawie Bożego Ciała w czasie wieczornych nabożeństw zapraszamy na procesje Eucharystyczne. W piątek – 9 czerwca – nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił abp Adam Szal, który jednocześnie zobowiązuje-korzystających-z-dyspensy-do złożenia ofiary na Caritas lub misje..
 7. Kalendarza liturgicznego w tym tygodniu: w poniedziałek wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika, we środę wspomnienie bł. męczenników: Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka, prezbiterów.
 8. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy, po Mszach Św. o godz. 9 i 11, w sali terapeutycznej przy zakrystii, będzie można spotkać się z Łukaszem Kowalczykiem terapeutą uzależnień, na co dzień pracującym z osobami z problemem alkoholowym w poradni w Żurawicy Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia, są dostępne na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.
 9. Bóg zapłać za ofiary przekazywane na cele remontowe naszego sanktuarium zarówno te składane do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Numer konta klasztoru znajduje się na stronie internetowej. Za wszelkie wsparcie z serca dziękujemy, otaczając naszych Dobrodziejów opieką modlitewną.
 10. W przyszłą niedzielę (11 czerwca) odbędą się uroczystości upamiętniające pomordowanych Kapelanów Katyńskich. zapraszamy na Eucharystię na godz. 11.00 pod przewodnictwem Ks. bpa dr Wiesława Lechowicza – Biskupa Polowego w Warszawie, a po Eucharystii udamy się na Ukrzyżowanie, gdzie odbędzie się Apel Poległych i złożymy wieniec pod tablicą Kapelanów Katyńskich oraz zapalimy znicze przy każdym z dębów upamiętniających męczenników wschodu przy udziale Kompanii Honorowej Wojska Polskiego i przedstawicieli Straży Granicznej oraz orkiestry wojskowej z Lublina. Szczegóły na plakatach.  Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 11. Od 13 czerwca rusza pierwsza edycja rekolekcji ODDANIE33 z ojcem Wenantym Katarzyńcem. Rekolekcje potrwają do 16 lipca. Uroczyste zakończenie rekolekcji z aktem zawierzenia będzie mieć miejsce 16 lipca, podczas sumy o godzinie 11:00, której będzie przewodniczył bp Stanisław Jamrozek z Przemyśla. Osoby, które nie dadzą rady uczestniczyć w rekolekcjach osobiście, będą mogły łączyć się z pozostałymi uczestnikami poprzez transmisję internetową na kanałach internetowych naszego sanktuarium codziennie o godz. 20:30. Szczegółowe informacje zamieszczone są na stronach internetowych naszego sanktuarium.
 1. Przyjmujemy kandydatów do naszego Zakonu. Kandydaci w klasztorze mogą uzyskać bliższe informacje.
 2. Zapraszamy do skorzystania z bufetu w Domu Pielgrzyma, a także z oferty sanktuaryjnych sklepików z pamiątkami. Dom Pielgrzyma przyjmuje zgłoszenia na noclegi pod numerem 721-212-260. 

 

Wszystkich Pielgrzymów, Parafian i Gości polecamy wstawiennictwu i opiece Pani Kalwaryjskiej, niech wyprasza nam u swego Syna opiekę Boga w Trójcy Jedynego!!

 

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.