Uroczystość Narodzenia Pańskiego – Niedziela

 1. 12. 2022 r.

 

 1. Dzisiaj i jutro w naszym Sanktuarium Msze Święte w porządku niedzielnym (8:00. 11:00 i 16:00). W drugi dzień świąt po Mszy o godz. 11:00 zapraszamy na wspólne kolędowanie przy żłóbku. Również w drugi dzień świąt w  Leszczynach Msza św. o godz. 30.
 2. W święto św. Szczepana po Mszach św. obrzęd bł. owsa, we wtorek w święto św. Jana Ap. – błogosławimy wino, we środę w święto Młodzianków obrzęd błogosławieństwa małych dzieci. W piątek święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa
 3. Wizyta duszpasterska – czyli kolęda – w naszej parafii: we środę 28 grudnia. Kolęda w całej parafii rozpocznie się o godz. 10:00.
 4. W sobotę zakończenie starego roku. Zapraszamy na Msze św. i nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o g. 16:00. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 5. Nowy Rok powitamy Eucharystią o godzinie 00:15, prosząc o Boże błogosławieństwo w Nowym, 2023 Roku. Pomimo późnej pory zapraszamy do wspólnej modlitwy!
 6. W najbliższą niedzielę, 1 stycznia, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, „światowy dzień modlitwy o pokój”. W naszym kościele Msze św. w porządku niedzielnym.
 7. W sobotę (21 I) i niedzielę stycznia (22 I) odbędzie się VIII Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek. Zapraszamy do udziału. Regulamin festiwalu zamieszczony jest na stronie internetowej Sanktuarium, Centrum Kulturalnego w Przemyślu oraz Podkarpackiego Stowarzyszenia Gospel Należy wypełnić kartę uczestnictwa i zgłosić na Festiwal pocztą elektroniczną do dnia 3 stycznia 2023 r, na adres e-mail: mfkipk@gmail.com
 8. Uroczystość Objawienia Pańskiego jest dniem modlitw dzieci i Młodzieży w intencji Misji oraz kolędowania na rzecz misji.

  W naszej parafii powstała dziecięca grupa misyjna. Będą po raz pierwszy kwestować na nasze misje franciszkańskie dzieląc się radością bożonarodzeniową śpiewem kolęd. Ofiary będą zbierane do puszki, natomiast dzieci można obdarować słodyczami. 6 stycznia kolędowanie rozpocznie się o godz. 9.00 w Kalwarii i Pacławiu, natomiast 7 stycznia również od godz. 9.00 dzieci kolędować będą  w Nowosiółkach Dydyńskich i w Leszczynach. Prosimy o życzliwe przyjęcie najmłodszych kolędników.

9. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, po Mszy Św. o godz. 11, w sali terapeutycznej przy zakrystii, będzie można spotkać się z o. Aleksandrem Paprzyckim – spowiednikiem, kierownikiem duchowym, socjoterapeutą oraz terapeutą uzależnień. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia są dostępne na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.

 

10. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne

Dziękując za wspólną modlitwę życzymy pełni łask od Nowonarodzonego Zbawiciela i nieustannej opieki Matki Bożej Kalwaryjskiej!

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.