UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ

 1. 06. 2022 r.

 

 1. Przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy okres spowiedzi wielkanocnej. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, w naszym Sanktuarium codziennie o godz. 17:30.
 2. W najbliższy czwartek – 16 czerwca – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. w porządku niedzielnym. Po Mszy św. o g. 11.00 uroczysta procesja eucharystyczna. Za udział w procesji można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Jak każdego roku prosimy poszczególne wioski naszej parafii o przygotowanie ołtarzy w ustalonych miejscach, najlepiej w środę w godzinach popołudniowych. Bardzo prosimy również o aktywny udział w procesji przez niesienie feretronów, chorągwi, i sypania kwiatków. Udział w procesji, zaangażowanie w jej organizację jest wyrazem naszej wiary i oddaniem czci Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie.
 3. Prosimy także, aby powrócić do dawnej tradycji przyozdabiania obejść i okien domów w miejscach, w których będzie przechodził Chrystus obecny w Sakramencie Ołtarza!
 4. W oktawie Bożego Ciała w czasie wieczornych nabożeństw zapraszamy na procesje Eucharystyczne. W piątek – 17 czerwca – nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił abp Adam Szal, który jednocześnie zobowiązuje-korzystających-z-dyspensy-do złożenia ofiary na misje lub inny cel duszpastersko-charytatywny. Również w piątek kapłan odwiedzi chorych naszej parafii.
 5. Kalendarza liturgicznego w tym tygodniu: w poniedziałek święto św. Antoniego z Padwy prezbitera i doktora Kościoła – święto patronalne Prowincji we wtorek wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika, w środę wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy, w piątek  wspomnienie św. Brata Alberta Chmilowskiego, zakonnika
 6. Tradycyjnie w najbliższą niedzielę o godz. 14.00 będziemy celebrować Eucharystię w Nowosiółkach Dydyńskich w stałym miejscu, bez procesji. Serdecznie zapraszamy.
 7. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy, po Mszach Św. o godz. 9 i 11, w sali terapeutycznej przy zakrystii, swą wiedzą i doświadczeniem służyć będzie Łukasz Kowalczyk – terapeuta uzależnień, na co dzień pracujący z osobami z problemem alkoholowym w poradni w Przemyślu. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia, są dostępne na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.
 8. Bóg zapłać za ofiary przekazywane na cele remontowe naszego sanktuarium zarówno te składane do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Obecnie trwają prace przy kaplicy Kajfasza oraz przy stacjach Drogi Krzyżowej. Numer konta klasztoru znajduje się na stronie internetowej. Za wszelkie wsparcie z serca dziękujemy, otaczając naszych Dobrodziejów opieką modlitewną. Zapraszamy dzisiaj do zwiedzania wystaw w zabudowaniach gospodarczych i kamienicy w godzinach   od 8.30 do 15.30.
 9. W przyszłą niedzielę (19 czerwca) odbędą się uroczystości upamiętniające pomordowanych Kapelanów Katyńskich. zapraszamy na Eucharystię na godz. 11.00 pod przewodnictwem Ks. prał. Kan. Płka SG Zbigniewa Kępy – dziekana Straży Granicznej w Warszawie, a po Eucharystii udamy się na Ukrzyżowanie, gdzie odbędzie się Apel Poległych i złożymy wieniec pod tablicą Kapelanów Katyńskich oraz zapalimy znicze przy każdym z dębów upamiętniających męczenników wschodu przy udziale Kompanii Honorowej Wojska Polskiego i przedstawicieli Straży Granicznej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 10. W dniach 17-19 czerwca odbędzie się kolejna seria rekolekcji „Weekendy w milczeniu… z Ojcem Wenantym”. Rozpoczęcie rekolekcji w piątek, 17 czerwca o godz. 18:00. Szczegółowe informacje zamieszczone są na stronie wenanty.pl oraz na plakatach i ulotkach.
 11. Również i w tym roku organizujemy już czwartą edycję Konkursu Literackiego dla dzieci, młodzieży i dorosłych – „Ojciec Wenanty – czy znasz?”. Prace konkursowe przyjmujemy do 15 sierpnia. Szczegółowe informacje zamieszczone są na stronie wenanty.pl oraz na plakatach i ulotkach.
 12. W środę, 22 czerwca o godz. 19:00, spotkanie dla mężczyzn z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy mężów, ojców, wdowców i kawalerów z Pacławia, Kalwarii, Nowosiółek i Leszczyn na wspólne zebranie w bazylice.
 13. Przyjmujemy kandydatów do naszego Zakonu. Kandydaci w klasztorze mogą uzyskać bliższe informacje. Ponadto bracia nowicjusze wraz z wychowawcami serdecznie zapraszają młodzież męską na rekolekcje „Come&see”, czyli „Przyjdź i zobacz”. Kilkudniowe spotkanie organizowane przez braci to czas pogłębionej modlitwy, medytacji, rozmów i odpoczynku w atmosferze życia klasztornego i zakonnego. Na to wydarzenie bracia zapraszają w dniach od 27 czerwca do 1 lipca w domu nowicjatu. Szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie internetowej braci nowicjuszy (nowicjat-kalwaria.franciszkanie.pl) oraz ich facebookowym profilu „Nowicjat Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych”.
 1. Zapraszamy do skorzystania z bufetu w Domu Pielgrzyma, a także z oferty sanktuaryjnych sklepików z pamiątkami. Dom Pielgrzyma przyjmuje zgłoszenia na noclegi pod numerem 721-212-260. 

 

Wszystkich Pielgrzymów, Parafian i Gości polecamy wstawiennictwu i opiece Pani Kalwaryjskiej, niech wyprasza nam u swego Syna opiekę Boga w Trójcy Jedynego!!

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.