OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

26. 11. 2023 r.

 

  1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Po Mszy św. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i odnawiamy Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Za publiczne odmówienie tego aktu można zyskać odpust zupełny.
  2. Trwa listopad – czas szczególnej pamięci o zmarłych. Nabożeństwa wypominkowe w naszym Sanktuarium, codziennie do czwartku po Mszy św. o g. 7:00, przy Ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej.
  3. Z kalendarza liturgicznego w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek wspom. Św. Franciszka Antoniego Fasaniego, prezbitera, we środę święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego, również we środę rozpoczynamy Nowennę przed urocz. Niepokalanego Poczęcia NMP, we czwartek święto św. Andrzeja, Apostoła.
  4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 10.00. Po południu dodatkowa Msza św. o godz. 17.00.
  5. Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca rozpoczniemy modlitwą różańcową o godz. 11.00 po niej medytacja i o godz. 12.00 Msza św. Zapraszamy.
  6. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, dziś po Mszy Św. o godz. 11.00, w sali terapeutycznej przy zakrystii, będzie można spotkać się z Ewą Radyk – prawnikiem i adwokatem kościelnym. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia dostępne są na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.
  7. Od 03 do 24 grudnia, po każdej Mszy Świętej niedzielnej, przy głównych drzwiach bazyliki, w ramach Kiermaszu Bożonarodzeniowego, będzie można nabyć świąteczne ozdoby, stroiki oraz inne ręcznie wykonane prace. Ponadto wspomniane rękodzieło będzie można także wylicytować na Facebookowym profilu Ośrodka – WENANTYPOMAGA. Zebrane w ten sposób fundusze wspomogą działalność i rozwój naszej kalwaryjskiej poradni. Serdecznie zapraszamy i już teraz dziękujemy za Wasze zainteresowanie oraz wsparcie.
  8. W sobotę (27 I) i niedzielę stycznia (28 I) odbędzie się IX Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek. Zapraszamy do udziału. Regulamin festiwalu zamieszczony jest na stronie internetowej Sanktuarium, Centrum Kulturalnego w Przemyślu oraz Podkarpackiego Stowarzyszenia Gospel Należy wypełnić kartę uczestnictwa i zgłosić na Festiwal pocztą elektroniczną do dnia 9 stycznia 2024 r, na adres e-mail: mfkipk@gmail.com
  9. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas przygotowania do dobrego przeżycia Uroczystości Bożego Narodzenia. Świece można już od dziś nabyć w zakrystii a opłatki od następnej niedzieli.
  10. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne. Sklepik klasztorny i bufet Domu Pielgrzyma czynny po sumie.

Niech Dobry Bóg nam błogosławi przez wstawiennictwo Matki Bożej Kalwaryjskiej…

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.