OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 1. 11. 2022 r.

 

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Po Mszy św. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i odnawiamy Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Za publiczne odmówienie tego aktu można zyskać odpust zupełny.
 2. Trwa listopad – czas szczególnej pamięci o zmarłych. Nabożeństwa wypominkowe w naszym Sanktuarium, codziennie po Mszy św. o g. 7:00, przy Ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej.
 3. Dzisiaj zapraszamy dzieci i rodziców naszej parafii do Sali Fredry na spotkanie grupy misyjnej na godz. 15.00. Chcemy w tym roku zainaugurować grupę spierającą nasze misje franciszkańskie
 4. W związku ze zbliżającą się zimą zwracamy się do naszych Parafian i wszystkich wiernych z prośbą o pomoc finansową przeznaczoną na ogrzewanie kościoła
 5. Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek wspomnienie Ofiarowania NMP, we czwartek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i towarzyszy.
 6. We wtorek z racji przypadającego dnia św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki chórów, orkiestr, scholii i organistów składamy życzenia wszelkich łask Bożych i opieki MB Kalwaryjskiej wszystkim dbającym o ubogacanie śpiewem i muzyką piękna liturgii w naszej Bazylice, zwłaszcza Panu Piotrowi, organiście.
 7. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, po Mszy Św. o godz. 11, w sali terapeutycznej przy zakrystii, swą wiedzą i doświadczeniem służyć będzie Stefan Staniewicz – psycholog. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia są dostępne na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.
 8. Od 27 listopada do 18 grudnia, po każdej Mszy Świętej niedzielnej, przy głównych drzwiach bazyliki, w ramach Kiermaszu Bożonarodzeniowego, będzie można nabyć świąteczne ozdoby, stroiki oraz inne ręcznie wykonane prace. Ponadto wspomniane rękodzieło będzie można także wylicytować na Facebookowym profilu Ośrodka – WENANTYPOMAGA. Zebrane w ten sposób fundusze wspomogą działalność i rozwój naszej kalwaryjskiej poradni. Serdecznie zapraszamy i już teraz dziękujemy za Wasze zainteresowanie oraz wsparcie.
 9. Wraz z Biurem Matteo z Rzeszowa organizujemy w dniach 28 stycznia – 04 lutego 2023 r. pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Koszt pielgrzymki wynosi 2000 zł + 450 $ oraz 150 $ opłaty turystyczne. Wylot czarterowy planowany jest z Krakowa. Zapewniona jest również opieka duchowa. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: matteotravel.pl. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie naszego sanktuarium oraz pod numerem telefonu 532 096 902 (o.Edward)
 10. W sobotę (21 I) i niedzielę stycznia (22 I) odbędzie się VIII Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek. Zapraszamy do udziału. Regulamin festiwalu zamieszczony jest na stronie internetowej Sanktuarium, Centrum Kulturalnego w Przemyślu oraz Podkarpackiego Stowarzyszenia Gospel Należy wypełnić kartę uczestnictwa i zgłosić na Festiwal pocztą elektroniczną do dnia 3 stycznia 2023 r, na adres e-mail: mfkipk@gmail.com
 11. Spotkanie ministrantów młodszych i starszych z naszej parafii odbędzie się w najbliższą sobotę tj. 26 listopada o godz. 10.00. Spotkanie rozpocznie się w Kościele. Zapraszamy na to spotkanie nowych kandydatów, a także wszystkich chętnych mężczyzn z naszej parafii, którzy chcieliby podjąć służbę przy ołtarzu zwłaszcza w czasie niedzielnych Mszy Św. Zachęcamy do odważnego zaangażowania się w tę piękną posługę.
 12. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas przygotowania do dobrego przeżycia Uroczystości Bożego Narodzenia. W zakrystii do nabycia są już świece na stół wigilijny w cenie 10 zł.
 13. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne. Sklepik klasztorny i bufet Domu Pielgrzyma czynny po sumie.

Niech Dobry Bóg nam błogosławi przez wstawiennictwo Matki Bożej Kalwaryjskiej…

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.

ZOBACZ