OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 1. 11. 2022 r.

 

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Po Mszy św. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i odnawiamy Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Za publiczne odmówienie tego aktu można zyskać odpust zupełny.
 2. Trwa listopad – czas szczególnej pamięci o zmarłych. Nabożeństwa wypominkowe w naszym Sanktuarium, codziennie po Mszy św. o g. 7:00, przy Ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej.
 3. Dzisiaj zapraszamy dzieci i rodziców naszej parafii do Sali Fredry na spotkanie grupy misyjnej na godz. 15.00. Chcemy w tym roku zainaugurować grupę spierającą nasze misje franciszkańskie
 4. W związku ze zbliżającą się zimą zwracamy się do naszych Parafian i wszystkich wiernych z prośbą o pomoc finansową przeznaczoną na ogrzewanie kościoła
 5. Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek wspomnienie Ofiarowania NMP, we czwartek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i towarzyszy.
 6. We wtorek z racji przypadającego dnia św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki chórów, orkiestr, scholii i organistów składamy życzenia wszelkich łask Bożych i opieki MB Kalwaryjskiej wszystkim dbającym o ubogacanie śpiewem i muzyką piękna liturgii w naszej Bazylice, zwłaszcza Panu Piotrowi, organiście.
 7. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, po Mszy Św. o godz. 11, w sali terapeutycznej przy zakrystii, swą wiedzą i doświadczeniem służyć będzie Stefan Staniewicz – psycholog. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia są dostępne na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.
 8. Od 27 listopada do 18 grudnia, po każdej Mszy Świętej niedzielnej, przy głównych drzwiach bazyliki, w ramach Kiermaszu Bożonarodzeniowego, będzie można nabyć świąteczne ozdoby, stroiki oraz inne ręcznie wykonane prace. Ponadto wspomniane rękodzieło będzie można także wylicytować na Facebookowym profilu Ośrodka – WENANTYPOMAGA. Zebrane w ten sposób fundusze wspomogą działalność i rozwój naszej kalwaryjskiej poradni. Serdecznie zapraszamy i już teraz dziękujemy za Wasze zainteresowanie oraz wsparcie.
 9. Wraz z Biurem Matteo z Rzeszowa organizujemy w dniach 28 stycznia – 04 lutego 2023 r. pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Koszt pielgrzymki wynosi 2000 zł + 450 $ oraz 150 $ opłaty turystyczne. Wylot czarterowy planowany jest z Krakowa. Zapewniona jest również opieka duchowa. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: matteotravel.pl. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie naszego sanktuarium oraz pod numerem telefonu 532 096 902 (o.Edward)
 10. W sobotę (21 I) i niedzielę stycznia (22 I) odbędzie się VIII Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek. Zapraszamy do udziału. Regulamin festiwalu zamieszczony jest na stronie internetowej Sanktuarium, Centrum Kulturalnego w Przemyślu oraz Podkarpackiego Stowarzyszenia Gospel Należy wypełnić kartę uczestnictwa i zgłosić na Festiwal pocztą elektroniczną do dnia 3 stycznia 2023 r, na adres e-mail: mfkipk@gmail.com
 11. Spotkanie ministrantów młodszych i starszych z naszej parafii odbędzie się w najbliższą sobotę tj. 26 listopada o godz. 10.00. Spotkanie rozpocznie się w Kościele. Zapraszamy na to spotkanie nowych kandydatów, a także wszystkich chętnych mężczyzn z naszej parafii, którzy chcieliby podjąć służbę przy ołtarzu zwłaszcza w czasie niedzielnych Mszy Św. Zachęcamy do odważnego zaangażowania się w tę piękną posługę.
 12. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas przygotowania do dobrego przeżycia Uroczystości Bożego Narodzenia. W zakrystii do nabycia są już świece na stół wigilijny w cenie 10 zł.
 13. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne. Sklepik klasztorny i bufet Domu Pielgrzyma czynny po sumie.

Niech Dobry Bóg nam błogosławi przez wstawiennictwo Matki Bożej Kalwaryjskiej…

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.