Święto Przemienienia Pańskiego

6.08.2023 r.

  1. W ramach przygotowania do Wielkiego Odpustu o g. 14:00 w kaplicy Grobu Matki Bożej zostanie odprawiona Msza św., następnie w procesji figura Matki Bożej Zaśniętej zostanie przeniesiona do kaplicy Domku Matki Bożej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  2. 9 sierpnia przypada 32. rocznica męczeńskiej śmierci braci Zbigniewa i Michała, franciszkańskich misjonarzy z Peru, którzy 5 grudnia 2015 roku zostali wyniesieni do godności błogosławionych.
  3. W najbliższy piątek – 11 sierpnia – o godz. 14.00 rozpoczynają się w naszym Sanktuarium uroczystości Wielkiego Odpustu ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Szczegółowy program odpustu dostępny jest na stronie internetowej Sanktuarium (www.kalwariapaclawska.pl), na plakatach, ulotkach oraz będzie podawany na bieżąco. Główne Msze odpustowe w piątek, sobotę, niedzielę i w poniedziałek o godz. 18:00 na galerii. Gorąco zapraszamy do godnego i owocnego przeżycia tych dni!
  4. Wszystkim Mieszkańcom i Pielgrzymom, a zwłaszcza prowadzącym działalność gospodarczą przypominamy, że w czasie trwania Wielkiego Odpustu na terenie miejscowości: Kalwaria, Pacław i Nowosiółki Dydyńskie obowiązuje całkowity zakaz wnoszenia, sprzedaży, podawania i spożywania napojów alkoholowych oraz używania materiałów pirotechnicznych.
  5. Do naszego Zakonu (Franciszkanie) przyjmujemy kandydatów na braci zakonnych i na kapłanów. Jeśli zatem ktoś odczuwa w sercu głos powołania do życia w duchu św. Franciszka z Asyżu, w naszym klasztorze może uzyskać pomoc w jego rozeznaniu.
  6. Bóg zapłać za ofiary przeznaczone na cele remontowe składane do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Wszystkich ofiarodawców polecamy opiece Matki Bożej Kalwaryjskiej.
  7. Z kalendarza liturgicznego w tym tygodniu obchodzimy: we wtorek święto św. Dominika, prezbitera i założyciela Zakonu Kaznodziejskiego, w środę święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy, współpatronki Europy, w czwartek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, w piątek święto św. Klary z Asyżu, dziewicy, we wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP.
  8. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, po Mszach św. o godz. 9 i 11, w sali terapeutycznej przy zakrystii będzie można spotkać się z Łukaszem Kowalczykiem – terapeutą uzależnień, na co dzień pracującym z osobami z problemem alkoholowym w poradni w Żurawicy.

Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia, a także w czasie Wielkiego Odpustu Kalwaryjskiego są dostępne na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.

9. Przy grobie o. Wenantego można zaopatrzyć się w materiały dotyczące jego życia.

10. Zapraszamy do skorzystania z bufetu w Domu Pielgrzyma, a także z oferty sanktuaryjnych sklepików z pamiątkami, ziołami o. Grzegorza Sroki i Bonifratrów. Do nabycia jest już kalendarz kalwaryjski na przyszły 2023 rok. Korzystając z naszych punktów, wspieracie rozwój tego miejsca. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje Mszalne.

Wszystkich Pielgrzymów, Parafian i Gości polecamy wstawiennictwu i opiece Pani Kalwaryjskiej, niech wyprasza nam u swego Syna opiekę wszechmogącego Boga!

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.